Sponsorzy tytularni przedłużyli umowy ze Ślepskiem Malow Suwałki

Konferencja prasowa Ślepska Malow Suwałki w hali Suwałki Arena

Konferencja prasowa Ślepska Malow Suwałki, podczas której podpisano umowy sponsorskie na przyszły sezon, odbyła się w czwartek (17.06) w siedzibie klubu. 

 

Dziś w hali Suwałki Arena z dziennikarzami spotkali się Wojciech Winnik, prezes Zarządu Spółki MKS ŚLEPSK MALOW SUWAŁKI, Czesław Renkiewicz, prezydent Suwałk, trener Andrzej Kowal oraz sponsorzy tytularni, którzy podpisali umowy na kolejny sezon: Henryk Owsiejew i Roman Kaleta z firmy MALOW oraz Michał Wiszniewski z MPPB J.W. Ślepsk Augustów. Omówiono plany, cele i strategię działań klubu na sezon 2021/2022 oraz podsumowano zakończone rozgrywki. 

 

Wojciech Winnik, prezes Ślepska przyznał, że miniony sezon kojarzyć będzie mu się jednym słowem - sukces. - Sukces, ponieważ są z nami sponsorzy. Niektóre rozmowy jeszcze trwają, ale nie ma nikogo kto nie chciałby usiąść do rozmów o wspieraniu klubu w kolejnym sezonie. Sukces, gdyż był wynik sportowy. Przeżywaliśmy wiele wzlotów, upadków, problemów życia codziennego i stresów związanych z organizacją wszystkiego przy pandemii koronawirusa. Zajęliśmy siódme miejsce, a nad nami byli wielcy nie tylko polskiej, ale i europejskiej siatkówki. Kolejny sukces to utrzymanie zespołu i sztabu. Za sukcesem następuje automatycznie promocja naszego klubu, ale też wszystkich osób, które ten sukces tworzyły. Dlatego cieszę się bardzo, że sztab szkoleniowy zostaje z nami i wierzę, że ta stabilizacja będzie bardzo owocna na kolejny sezon. Udało się utrzymać też trzon zespołu, liderów. Dzięki temu możemy bardzo optymistycznie patrzeć w przyszłość. Kolejny sukces związany jest z nazwą naszego klubu - Ślepsk Malow Suwałki. Mimo pandemii i niepewności związanej z biznesem, to główni sponsorzy są z nami i zostają na kolejny sezon. Nazwa zostaje więc bez zmian - mówił Winnik.   

 

- Poprzedni sezon przyniósł nam dużo radości, ponieważ cele postawione przed drużyną zostały osiągnięte. Jesteśmy wśród ośmiu najlepszych drużyn PlusLigi. Jedyne czego w minionym sezonie zabrakło to kibiców na trybunach i w tym zakresie mamy głęboki niedosyt. Piłka siatkowa jest dyscypliną, którą określamy jako wiodącą w naszym mieście. Jako przedstawiciel miasta chciałbym podziękować sponsorom. Bez tego wsparcia, któe dzięki nim mamy, miasto samo by tego nie udźwignęło - powiedział Czesław Renkiewicz, prezydent Suwałk. 

 

Podczas konferencji podano również nazwisko nowego atakującego Ślepska, który jednocześnie zamknął kadrę zespołu na nadchodzące rozgrywki. Dwuletni kontrakt z klubem podpisał 24-letni atakujący Jakub Ziobrowski. Były już zawodnik LUK Politechniki Lublin jest wielokrotnym medalistą juniorskich imprez i jednocześnie reprezentantem kraju. Ma na swoim koncie złote medale m.in. Mistrzostw Polski Juniorów (2016), Mistrzostw Polski Kadetów (2013), Mistrzostw Młodej Ligi (2017), Mistrzostw Świata Juniorów (2017), Mistrzostw Europy Juniorów (2016), Mistrzostw Świata Kadetów (2015), Mistrzostw Europy Kadetów (2015), Olimpijskiego Festiwalu Młodzieży Europy (2015) oraz Międzynarodowego Turnieju EEVZA Kadetów (2013). W 2016 roku otrzymał tytuł Najlepszego Atakującego Mistrzostw Europy Juniorów.

 

Dodaj komentarz