SKB Litpol – Malow umacnia się na fotelu lidera

zawodnicy SKB Litpol – Malow 5:2 pokonali Hubala Białystok

 

W spotkaniu na szczycie Lotto Ekstraligi Badmintona zawodnicy SKB Litpol – Malow 5:2 pokonali ubiegłorocznego wicemistrza Polski Hubala Białystok.

 

W miniony wtorek (06.02) odbyła się 5. kolejka Lotto Ekstraligi Badmintona w której grający na wyjeździe SKB Litpol – Malow podejmował Hubala Białystok. Po niecałych trzech  godzinach walki górą w tym starciu byli suwalczanie, wygrywając to spotkanie wynikiem 5:2. Tym samym po pięciu rozegranych kolejkach suwalscy badmintoniści umocnili się w fotelu lidera, mając na koncie 15 punktów.

- Bardzo się cieszę, że udało się nam wygrać za 3 punkty. Wydaje mi się że cała drużyna jest zadowolona z tego wyniku. Cieszę się również, że udało mi się dołożyć cegiełkę do tego wyniku poprzez zwycięstwo z obecnym wicemistrzem Polski w grze pojedynczej  Krzysztofem Jakowczukiem. Na hali panowały ciężkie warunki. Dosyć wysoka temperatura wpływała na szybkość lotek do czego należało się bardzo szybko dostosować” – mówił po meczu Mikołaj Szymanowski.

- Cel jaki zakładaliśmy na tą kolejkę został zrealizowany w 100%, zdobyliśmy 3 punkty i to nas bardzo cieszy. Trochę szkoda jednak faktu, iż drużyna UKS Hubala Białystok nie była obecna w swoim najmocniejszym składzie (brakowało Lucasa Corvee – obecnego wicemistrza Francji, Lucie Krulovej z Czech oraz Marii Stoliarenko z Ukrainy). Jednak w rozliczeniu końcowym liczy się dla nas zwycięstwo za 3 punkty. Liczę, że te mecze będą dobrym prognostykiem przed zbliżającymi się Indywidualnymi Mistrzostwami Polski Elity w Ząbkach – mówił po meczu trener SKB Litpol – Malow, Jerzy Dołhan.

SKB Litpol – Malow w składzie: Anastasiya Khomich, Oliwia Niedźwiedzka, Karolina Szubert, Ulyana Volskaya, Xu Wei, Robert Cybulski, Andrzej, Niczyporuk, Leo Rossi, Michał Sobolewski, Mikołaj Szymanowski. 

 

Dodaj komentarz