Sapiński i Buchowski zostają w Ślepsku

Dwóch siatkarzy pozostaje w Ślepsku Malow Suwałki na kolejny sezon

Dwóch siatkarzy pozostaje w Ślepsku Malow Suwałki na kolejny sezon. To 31-letni przyjmujący Adrian Buchowski i 28-letni środkowy Cezary Sapiński.

 

Sapiński profesjonalną przygodę z siatkówką rozpoczął w stołecznym MKS MDK Warszawa, gdzie grał w latach 2010-2013. Kolejnym etapem na siatkarskiej ścieżce Czarka były przenosiny do Augustowa. W barwach miejscowego UKS Centrum Augustów rozegrał dwa sezony: 2013/2014 i 2014/2015. W latach 2015-2017 reprezentował klub SKS Hajnówka, skąd trafił do Suwałk. W 2019 roku sięgnął po tytuł mistrzowski 1. Ligi i awansował z klubem do wymarzonej PlusLigi. Sapiński cierpliwie czekał na swoją szansę w najwyższej klasie rozgrywkowej, ale ostatecznie otrzymał ją, wykorzystał i stał się jednocześnie ważnym ogniwem suwalskiego środka siatki. Podobnie było w zakończonych sezonach 2020/2021 oraz 2021/2022, w czasie których był pewnym punktem drużyny, co zaowocowało kontynuacją gry w biało-niebieskich barwach.

- Czarek jest jednym z najdłużej grających zawodników w drużynie, co jest efektem jego systematycznego rozwoju, cierpliwej pracy i dużego zaufania do naszych działań. To bardzo ambitny zawodnik, który stawia sobie coraz wyższe cele i rozwija się harmonijnie razem z klubem. Cieszymy się, że zostanie z nami na kolejny rok. Wiemy jakie są jego mocne strony i jednocześnie gdzie jest pole do poprawy. Ostatnie sezony pokazały jednak, że na Czarka zawsze możemy liczyć. To dla zespołu duża wartość. Wierzę, że najlepszy sezon w biało-niebieskiej koszulce ma jeszcze przed sobą - mówił Wojciech Winnik, prezes zarządu Ślepska Malow Suwałki.

Na kolejny sezon w klubie zostaje także Adrian Buchowski. Buchowski rozpoczął przygodę z siatkówką w rodzinnym, zielonogórskim klubie „Trzynastka”, skąd w 2007 roku trafił na okres trzech lat do renomowanej Szkoły Mistrzostwa Sportowego PZPS w Spale. Kolejnym etapem kariery Buchowskiego był Jastrzębskim Węglu. Śląska przygoda nie trwała długo, bowiem po rocznym pobycie w klubie z Jastrzębia-Zdroju przeniósł się do Suwałk. To właśnie w czasie pobytu na Suwalszczyźnie zapracował sportowo na angaż w Effectorze Kielce, w którym spędził sezony 2013-2016. Prosto z Kielc ponownie trafił na północ Polski, do Olsztyna, gdzie w latach 2016-2018 reprezentował barwy Indykpolu AZS Olsztyn. Po dwóch latach spędzonych w stolicy Warmii i Mazur historia zatoczyła koło, bowiem Buchowski zdecydował się dołączyć do śląskich klubów – najpierw MKS-u Będzin, gdzie spędził sezon 2018/2019, a następnie GKS-u Katowice, w którym rozegrał sezony 2019/2020 oraz 2020/2021. Dobra postawa w Katowicach zaowocowała angażem w Ślepsku Malow Suwałki, gdzie był jednym z filarów drużyny w sezonie 2021/2022.

1 Komentarzy

Czyli kolejny sezon gry o to samo, o życie. Zawodnicy zostają którzy poprzedni sezon zagrali słaby. Buchowski w pierwszej lidze miałby problem grać. Mam nadzieję że zostają oni na rezerwy. 

Dodaj komentarz