Rozmawiali o przyszłości badmintona

MALOW FESTIWAL BADMINTONA w marcu w Suwałkach

 

Przedstawiciele władz Okręgowego Związku Badmintona oraz najlepszych jego klubów, SKB Litpol-Malow Suwałki i UKS Hubal Białystok gościli w poniedziałek (06.03) u Marka Malinowskiego, członka zarządu województwa odpowiedzialnego za obszar sportu.

 

W spotkaniu uczestniczyli: Lech Szargiej, Waldemar Grzegorzewski, reprezentujący Podlaski Okręgowy Związek Badmintona oraz Jerzy Szleszyński i Leszek Lewoc reprezentujący SKB Litpol - Malow Suwałki.

- Bardzo dziękujemy samorządowi województwa podlaskiego za wsparcie udzielane naszej dyscyplinie. Zaczynaliśmy od rekreacji, a od wielu już lat kluby badmintonowe z Suwałk i Białegostoku zdominowały rywalizację w Polsce, sięgając również po medale w Klubowym Pucharze Europy, a najlepsi nasi zawodnicy byli bardzo blisko podium na Igrzyskach Olimpijskich. To nas bardzo cieszy, ponieważ kochamy badminton i jest on dla nas wielką sportową i życiową pasją – mówił Jerzy Szleszyński, prezes SKB Litpol-Malow Suwałki.

Podczas spotkania omówiono problemy z jakimi spotykają się działacze podlaskiego środowiska badmintona. Marek Malinowski wysłuchał przedstawionych postulatów środowiska, obiecując i przedstawiając konkretną pomoc w rozwiązaniu zgłoszonych problemów. Rozmowa dotyczyła także wsparcia finansowego zbliżających się zawodów MALOW FESTIWAL BADMINTONA, który odbędzie się w dniach 17-19 marca 2023 r. w Suwałkach.

 

Dodajmy, że że od następnego sezonu 2023/2024 ligowe rozgrywki w badmintonie będą transmitowane przez TVP Sport. Wszyscy uczestnicy spotkania podkreślali, że będzie to doskonała okazja do sportowej promocji województwa, a także przyczyni się do dalszej popularyzacji tej dyscypliny wśród młodzieży w regionie.

 

Dodaj komentarz