Kararatecy z medalami w Kaliszu i Tomaszowie Lubelskim

kwalifikacje karate do Mistrzostw Europy dla Seniorów i Juniorów

Złoty medal Franciszka Kimszala w Kaliszu oraz brąz Jolanty Płońskiej w Tomaszowie Lubelskim to sobotni (09.03) medalowy dorobek zawodników Suwalskiego Klubu Karate Kyokushin.

356 zawodników z 53 klubów wystartowało w minioną sobotę w kwalifikacjach do Mistrzostw Europy dla Seniorów i Juniorów oraz Ogólnopolskim Turniej dla Kadetów w Kaliszu. Shihan Marek Krejpcio zabrał na zawody trzech zawodników, juniora Kacpra Kluczyńskiego i kadetów Franciszka Kimszala oraz Kacpra Radzewicza. Franciszek Kimszal zdobył złoto w kategorii do 60 kg. w Turnieju Ogólnopolskim Kadetów. Kacper Kluczyński w kwalifikacjach do Mistrzostw Europy Juniorów uległ w pierwszej walce zawodnikowi z Warszawy i przegrał po dogrywce przez wskazanie sędziów. Kacper Radzewicz w Turnieju Kadetów w kategorii do 70 kg wygrał pierwszą walkę, w drugim pojedynku przegrał przez wskazanie sędziów i uplasował się na miejscu 5-8.

Tego samego dnia w Tomaszowie Lubelskim odbyły się Mistrzostwa Makroregionu Wschodniego. Wystartowało w nich 112 zawodników, w tym zawodniczka z Suwałk Jolanta Płońska. Jola stoczyła dwa pojedynki - w drugiej walce przegrała przez wskazanie sędziów zajmując 3 miejsce. Zawodniczka jest aktualnie młodzieżowcem i na Mistrzostwach Makroregionu zdobyła swój pierwszy medal seniorski w swojej karierze.