Czas pożegnań w Ślepsku Malow Suwałki

Sześciu zawodników opuszcza Ślepsk Malow Suwałki

 

Arkadiusz Żakieta, Ernest Kaciczak, Łukasz Rudzewicz, Maksim Buculjević, Paweł Filipowicz i Žiga Štern nie będą reprezentowali Ślepska Malow Suwałki w sezonie 2024/2025.

 

Sześciu zawodników opuszcza Ślepsk Malow Suwałki i nie będzie reprezentować biało-niebieskich barw w następnym sezonie. Klub poinformował w środę (08.05), że umowy z tymi zawodnikami nie zostały przedłużone.

- Arek, Ernest, Łukasz Maksim, Paweł i Žiga to siatkarze, którzy dobrze wkomponowali się w naszą filozofię i na każdym treningu poświęcali swoje zdrowie, aby Ślepsk Malow Suwałki mógł się rozwijać i budować swoją markę w kraju. Jesteśmy przekonani, że w nowych drużynach ich doświadczenie i umiejętności sportowe będą ogromnym handicapem. Mamy nadzieję, że będzie nam jeszcze dane zobaczyć się po drugiej stronie siatki. Pragniemy podziękować naszym zawodnikom za bycie integralną częścią wspaniałej, lokalnej, siatkarskiej społeczności i piękną, biało-niebieską przygodę. Dla jednych była ona nieco krótsza, bo trwająca sezon lub dwa - dla innych zaś będąca niemal całym, dotychczasowym, siatkarskim szlakiem. Każdy z nich wniósł jednak do klubowej szatni bezcenną wartość, za co jesteśmy wdzięczni. Warto jednak po raz kolejny podkreślić niesamowitą lojalność i oddanie klubowym barwom Łukasza Rudzewicza, który spędził w klubie aż dwadzieścia, pełnych sezonów. To przypadek w skali kraju, a może i świata wyjątkowy, o czym będzie jeszcze okazja szerzej wspomnieć. Nieco krócej, ale niewiele zabrakło a przeżylibyśmy wspólnie sportową dekadę, współtworzył biało-niebieską szatnię Paweł Filipowicz. Gdziekolwiek Panowie będziecie - w Suwałkach zawsze zostaniecie serdecznie przywitani. Dziękujemy - podsumował Wojciech Winnik, prezes zarządu Ślepska Malow Suwałki.

Paweł Filipowicz  rozegrał w PlusLidze 69 spotkań w biało-niebieskich barwach, Arkadiusz Żakieta w 45 meczach, Žiga Štern w 30 meczach, Ernest Kaciczak w 15 spotkaniach, Maksim Buculjevic w 31 meczach. 

 

Natomiast Łukasz Rudzewicz był jedynym siatkarzem w klubie, który przeszedł z drużyną wszystkie możliwe szczeble rozgrywkowe polskiej siatkówki. 39-letni środkowy rozpoczął przygodę ze sportem od amatorskiej ligi zakładowej, w której uczestniczyli pracownicy lokalnych firm. Rudzewicz krok po kroku przełamywał kolejne bariery i wspinał się na coraz wyższy poziom. W sezonie 2018/2019 sięgnął po upragniony złoty medal 1. Ligi i awansował z klubem do PlusLigi, o grze w której marzył od lat. W ostatnich latach stanowił ważny fundament klubowej szatni, wspierając zespół w najważniejszych momentach poszczególnych sezonów. Rudzewicz wystąpił w 81 meczach Ślepska Malow Suwałki w PlusLidze.

1 Komentarzy

Dodaj komentarz