Zatrzymali cztery osoby prowadzące po alkoholu

akcja „Trzeźwy poniedziałek” na suwalskich drogach

W poniedziałek (18.10) wczesnym rankiem policjanci suwalskiej drogówki sprawdzali trzeźwość kierowców. Spośród 900 skontrolowanych osób, cztery zdecydowały się prowadzić pojazd po wcześniejszym spożywaniu alkoholu.

 

Suwalscy policjanci cyklicznie sprawdzają trzeźwość kierowców, poruszających się po drogach powiatu. Wczorajsza akcja „Trzeźwy poniedziałek” została przeprowadzona od wczesnych godzin porannych. Mundurowi sprawdzili trzeźwość ponad 900 kierowców, spośród których trzech zdecydowało się prowadzić pojazd po wcześniejszym spożywaniu alkoholu, a jedna znajdowała się w stanie nietrzeźwości. 

 

Przed godziną 6:00, podczas kontroli volkswagena na ulicy Reja, mundurowi ujawnili, że siedząca za kierownicą 28-latka jest nietrzeźwa. Badanie alkomatem wykazało w jego organizmie ponad 0,7 promila alkoholu. Za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości kodeks karny przewiduje karę do dwóch lat pozbawienia wolności.

 

Z kolei w stanie po użyciu alkoholu jechało trzech mężczyzn. Wszyscy kierowcy stracili prawa jazdy. Teraz za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowiedzą przed sądem.

Dodaj komentarz