Wystawa prac Kamili Dańko w Rozmarino

Rozmarino wernisaż wystawy prac Kamili Dańko. 

 

Restauracja Galeria Pizzeria Rozmarino zaprasza we wtorek 5. września o godzinie 19.30 do Zapiecka Rozmarino na wernisaż wystawy prac Kamili Dańko. 

 

Kamila Dańko (43 l) uczęszczała do Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Warszawie. Następnie ukończyła malarstwo na Wydziale Artystycznym Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie w pracowni Jacka Wojciechowskiego. Ostatnie 7 lat spędziła w Suwałkach, teraz jej nowym domem powoli staje się Islandia, a do jej prac dumnym krokiem wdreptują teraz maskonury , owce, elfy i trolle. Jeżeli chcielibyście zerknąć na więcej prac Kamili, to znajdziecie je na instagramie –  kamila danko oraz na facebooku:  Kamila Dańko - paintings&drawings.

 

Autorka wystawy mówi o sobie i swojej wystawie tak:

„Im jestem starsza tym bliższe stają mi się zwierzęta, a świnie towarzyszą mi od zawsze. Psy, koty, świnie, zające, króliki i krowy - te gatunki najczęściej pojawiają się w moich pracach... . Bo zwierzęta są zależne od nas, od naszej dobrej lub złej woli, zostały sprowadzone do roli służalczej, podrzędnej wobec człowieka. Jednak w moich pracach ich prawa zostały im zwrócone. Mogą kochać, tworzyć, odpoczywać, pracować  i cieszyć się życiem na takich samych prawach jak ludzie. Na tej wystawie takie właśnie są świnki. Jest to oczywiście świat moich marzeń, gdzie świnki kochają, podziwiają piękno świata,  rozwijają się i mają swoje pasje.”

wernisaz-rozmarino

 

2 Komentarzy

Dodaj komentarz