W niedzielę finał Eurowizji Junior 2023. Głosuj na Maję Krzyżewską

Polskę reprezentować będzie Maja Krzyżewska z Szeszupki

 

21. Konkurs Piosenki Eurowizji dla Dzieci odbędzie się w niedzielę 26. listopada w Nicei. W widowisku udział weźmie 16 państw, a Polskę reprezentować będzie Maja Krzyżewska z Szeszupki na Suwalszczyźnie.

 

Pochodząca z Szeszupki w gminie Jeleniewo i szkoląca się w Studiu Piosenki Świetlik w Suwalskim Ośrodku Kultury 13-letnia Maja Krzyżewska w październiku, decyzją telewidzów, wygrała finał programu Szansa na Sukces i będzie reprezentowała Polskę podczas 21. Konkursu Piosenki Eurowizji dla Dzieci w Nicei. Miejscem konkursu będzie 9-tysięczna hala Palais Nikaïa, a hasło tegorocznej edycji brzmi "Heroes".  

 

Po kilku edycjach Europejska Unia Nadawców zrezygnowała z możliwości prezentowania podczas występów wcześniej nagranych nakładek wideo. Ponadto wszyscy wykonawcy będą musieli występować na żywo i nie wolno będzie wykorzystywać sprzętów usprawniających wokal uczestników. Reprezentatnka naszego kraju zaśpiewa piosenką pt. „I just Need a Friend”. O wyniku Eurowizji decydować będzie międzynarodowe jury oraz internauci z całego świata. Głosowanie rozpoczyna się w piątek (24.11) o godzinie 20.00, a swój głos będzie można oddać na stronie https://vote.junioreurovision.tv/

 

Finał konkursu Junior Eurovision Song Contest będzie można oglądać na antenie TVP I w niedzielę (26.11) o godzinie 16.

Dodaj komentarz