Święto tanga w SOK - bilety do wygrania

Rafał Grząka w Suwalskim Ośrodku Kultury

W ostatnią niedzielę maja (30.05) Suwalski Ośrodek Kultury zaprasza na kolejny koncert z cyklu Filharmonia Suwałk. W naszym konkursie możecie wygrać bilety na to wydarzenie. 

 

Muzyka genialnego argentyńskiego kompozytora będzie bohaterką majowego koncertu Suwalskiej Orkiestry Kameralnej. W koncercie poświęconym legendarnemu twórcy tanga nuevo, Astorowi Piazzolli, Suwalskiej Orkiestrze Kameralnej towarzyszył będzie wirtuoz akordeonu i bandoneonu, Rafał Grząka. W programie kompozycje największych mistrzów tanga: Astora Piazzolli i Richarda Galliano oraz przebojowe tanga polskich i światowych twórców.

 

Astor Piazzolla to najbardziej znany argentyński muzyk, genialny bandoneonista, kompozytor i aranżer. Jego muzyka stanowiła rewolucyjną wręcz mieszankę tanga i muzyki klasycznej, a nazwisko stało się synonimem tanga. Nowatorskie podejście kompozytora polegało na tym, że tworzył tango jako muzykę nie do tańca, tylko do słuchania. Urodzony w 1921 r. kompozytor odszedł w 1992 r. u szczytu sławy, uważany za jednego z najważniejszych twórców muzyki XX wieku. W 100. rocznicę jego urodzin Suwalska Orkiestra Kameralna postanowiła oddać argentyńskiemu kompozytorowi muzyczny hołd. Gościem rocznicowego koncertu z cyklu będzie Rafał Grząka – wirtuzoz akordeonu, mistrz tanga, wydobywający z utworów mistrzów tego gatunku bogactwo brzmień i esencję tanga.

 

W wykonaniu solisty i Suwalskiej Orkiestry Kameralnej pod dyrekcją Krzysztofa Jakuba Kozakiewicza usłyszymy wspaniałe tanga Astora Piazzolli, m.in.: “Adiós Nonino”, “Oblivion”, “Libertango” i koncert na bandoneon”Aconcagua” oraz “Opale concerto” Richarda Galliano. W programie także słynne tanga polskie i światowe: “Tango milonga”, “To ostatnia niedziela” Jerzego Petersburskiego, “Blue tango” Leroya Andersona, “Jalousie” Jacoba Gade, “La cumparsita” Gerardo Matosa Rodrígueza i “Por una Cabeza” Carlosa Gardela.

 

Koncert odbędzie się w niedzielę, 30 maja o godz. 19.00 w Sali im. Andrzeja Wajdy w Suwalskim Ośrodku Kultury przy ul. Papieża Jana Pawła II 5 w Suwałkach. Wydarzenie realizowane jest w aktualnie obowiązującym reżimie sanitarnym. Bilety na koncert w cenie 30 zł dostępne online na www.bilety.soksuwalki.eu oraz w kasie biletowej SOK przy ul. Papieża Jana Pawła II 5. Z Suwalską Kartą Mieszkańca zniżki do 50%. Organizator informuje, że bilety na koncert z udziałem Krzysztofa Grzybowskiego, który miał się odbyć w kwietniu (18 i 25.04), zachowują ważność i uprawniają do udziału w koncercie 30 maja br. 

 

Podwójne zaproszenie możecie też wygrać biorąc udział w naszym konkursie!

 

 

bbbb

Dodaj komentarz