Muzeum otwarte dla zwiedzających

Muzeum otwarte dla zwiedzających

Od wtorku (19.05) Muzeum Okręgowe i Muzeum im. Marii Konopnickiej w Suwałkach ponownie udostępniają wystawy muzealne zwiedzającym. 

 

Do odwołania Muzeum Okręgowe w Suwałkach i Muzeum im. Marii Konopnickiej w Suwałkach są czynne dla zwiedzających:

  • w okresie od 19.05.2020 do 30.06.2020 r. od wtorku do piątku i w niedzielę w godzinach 9.00 – 16.00
  • w okresie od 1.07.2020 do 31.08.2020 r. od wtorku do piątku i w niedzielę w godzinach 10.00 – 17.00

 

Nieczynny na ten moment pozostaje jednak Ogród Bajek przy Muzeum im. Marii Konopnickiej. Zawieszone są też wciąż zajęcia edukacyjne i wydarzenia kulturalne organizowane przez muzeum z udziałem publiczności, możliwość korzystania z czytelni w bibliotece muzealnej oraz zwiedzanie grupowe. Wycofano z użycia urządzenia multimedialne aktywowane dotykiem. 

 

Zwiedzającym wydzielono specjalnie oznakowane osobne pomieszczenia toalet i łazienek. Muzea można zwiedzać jedynie indywidualnie bądź w grupach rodzinnych. Wewnątrz muzeów i na poszczególnych wystawach może przebywać jednocześnie limitowana ilość osób, która będzie regulowana przez obsługę muzeum z zachowaniem zasady 1 osoba na 15 metrów kwadratowych powierzchni wystawy. Kierunki zwiedzania są oznakowane w przestrzeni wystaw. Wprowadzony został tymczasowy zakaz korzystania z szatni. 

 

Zwiedzających prosi się o stosowanie do przepisów sanitarnych obowiązujących z uwagi na epidemię w miejscach publicznych, w tym: 

  • dezynfekcję rąk i zakładanie rękawiczek jednorazowych przed wejściem do muzeum. Urządzenia do dezynfekcji i rękawiczki jednorazowe są umieszczone w widocznych miejscach,
  • używanie osłony ust i nosa, 
  • bezwzględne przestrzeganie zakazu dotykania eksponatów, gablot i przedmiotów na wystawach, 
  • utrzymywania 2 metrowego dystansu od pozostałych zwiedzających oraz obsługi muzeum

 

Wszystkie pomieszczenia (wystawowe i sanitarne) będą dezynfekowane po zakończeniu dnia pracy. Po wizycie każdego zwiedzającego (grupki zwiedzających) należy odkazić za pomocą środka do dezynfekcji: - powierzchnie blatu biurka w pomieszczeniu kasy oraz osłonę plexi - klamki drzwi wejściowych do muzeum, łazienki; - elementy sanitariatów w łazience, które mogły być dotykane przez zwiedzających - stanowisko do dezynfekcji rąk przez zwiedzających przy wejściu do muzeum; 
 

Dodaj komentarz