Przy codziennych zakupach nie zawsze zwracamy uwagę na jakość kupowanych przez nas mięs i wędlin myśląc, że dobre musi być drogie. Na co zwrócić uwagę, a czego się wystrzegać?
Zacznijmy od zdefiniowania czym jest dobrej jakości wędlina. To wyrób świeży, wędzony drzewem liściastym, o wysokiej zawartości mięsa, a nie wody i innych substancji wypełniających. Tylko wyroby niepoddane pakowaniu można łatwo określić po wyglądzie czy są świeże i wysokiej jakości. Mięso świeże najwyższej jakości to produkt pochodzący bezpośrednio z rozbioru półtusz wieprzowych, który od momentu rozbioru zachowuje swoje walory przez 48h. Dlatego też widząc mięso surowe, pakowane hermetycznie z terminem 10-14 dni powinna zapalić się nam żółta lampka ostrzegawcza jeśli chodzi o jakość i zawartość substancji dodatkowych, których nie powinno być w produkcie.
Ważnym aspektem przy wyborze jest oczywiście cena. Dobra wędlina to świeża i produkowana tradycyjnymi metodami wędzonka, która zakupiona bezpośrednio u producenta nie musi być bardzo droga. Na pewno trudniej jest kupić dobrej jakości wędliny w umiarkowanej cenie niż słaby przemysłowy i wysoko przetworzony wyrób w dość wysokiej cenie. Doskonałym rozwiązaniem będzie więc wybór jednego ze sklepów Zakładu przetwórstwa mięsnego Dyczewscy, gwarantujących zarówno wysoką jakość jak i przystępną cenę.
- Nasze wyroby to przede wszystkim prawie 50 letnia tradycja i doświadczenie w produkcji wędlin. Większość produkujemy codziennie. Tak samo prowadzimy rozbiór mięsa - stawiamy przede wszystkim na świeżość i wysoką jakość naszych produktów. Nasze wyroby głównie sprzedajemy we własnych sklepach firmowych, co gwarantuje najwyższą jakość i świeżość dla klienta. Mięso do produkcji pochodzi w 100% z rozbioru własnych półtusz wieprzowych od lokalnych producentów trzody z województwa podlaskiego i warmińsko-mazurskiego. Również zwracamy uwagę na dodatki i przyprawy aby były najwyższej jakości, fachowo nazywamy to najczystszej próby. W naszych sklepach najpopularniejsze są oczywiście wędliny domowe, najwyższej jakości bez dodatku środków chemicznych, wypełniaczy typu fosforany i karageny. Ich produkcja od dnia rozbioru do wędzenia to minimum 7 dni. Taki wyrób cechuje wysoka trwałość pochodząca z faktu wędzenia drzewem i niskiej wydajności, z 1 kg mięsa otrzymujemy 0,75 kg wyrobu - mówił Rafał Dyczewski, właściciel zakładu.
Zbliżające się święta Bożego Narodzenia to czas wzmożonej pracy, ale również szansa dla klientów na skorzystanie z licznych promocji i rabatów.
- Staramy się zapewnić możliwość zakupu naszych produktów w atrakcyjnych cenach, w każdy poniedziałek robimy promocje na kilkanaście produktów z rabatem do -30%. Również klientom którzy zrobią dość pokaźne zakupy wręczamy kartę rabatowa -10% na następne zakupy do wykorzystania w okresie 3 miesięcy. Biorąc pod uwagę duży wzrost kosztów produkcji i rosnące ceny praktycznie wszystkiego to ciekawa propozycja dla naszych klientów - zapewnia Rafał Dyczewski.
Główny sklep znajduje się przy siedzibie zakładu na ulicy Raczkowskiej 60A. Kolejny punkty znajdują się na targowisku miejskim przy ul. Sejneńskiej oraz przy ulicy Kowalskiego 4A.