Menopauza już niestraszna - suplementy diety, które pomagają przejść przez okres przekwitania

Menopauza już niestraszna - suplementy diety, które pomagają przejść przez okres przekwitania

 

Zanikanie miesiączki to zupełnie normalne zjawisko, które dotyczy każdej kobiety w średnim wieku. W tym czasie aktywność jajników stopniowo wygasa, a poziom estrogenów staje się coraz niższy. Dla części pań jest to trudny okres, pełen stresu i niedogodności. Dowiedz się, jak złagodzić nieprzyjemne objawy menopauzy.

 

Czy suplementacja może złagodzić dolegliwości towarzyszące menopauzie?

Na sklepowych półkach nie spotkamy wielu środków na menopauzę. Chociaż niedogodności okresu przekwitania towarzyszą ogromnej części społeczeństwa, to wciąż zapomina się o potrzebach pań w średnim wieku. Część kobiet uważa, że należy pogodzić się z przykrymi objawami i czekać, aż samoistnie przejdą. W rzeczywistości nie trzeba znosić takich niedogodności – wystarczy sięgnąć po suplementy diety, które przyniosą ulgę. Odpowiednie środki złagodzą nieprzyjemne uderzenia gorąca, męczące, nocne poty oraz uczucie ciągłego rozdrażnienia. 

 

Najlepsze suplementy dla kobiet w okresie przekwitania

Preparaty zażywane w okresie przekwitania zazwyczaj zawierają fitoestrogen. Panie poszukujące środków z tym związkiem organicznym powinny sięgnąć po suplementy diety z soją, koniczyną lub pluskwicą. Roślinne estrogeny mogą niwelować naczynioruchowe objawy klimakterium oraz pozytywnie wpływają na kobiecy profil lipidowy. Odpowiednia suplementacja zmniejszy ryzyko występowania osteoporozy oraz chorób układu sercowo-naczyniowego. Panie w okresie przekwitania często wybierają preparaty wykorzystywanie w tradycyjnej medycynie chińskiej. Ta nauka zleca spożywanie korzenia dzięgla chińskiego, a także traganka zaliczanego do grupy adaptogenów. Roślina pochodząca z Dalekiego Wschodu zwiększa odporność na stres i wspiera układ immunologiczny. Potrzebujesz najlepszych suplementów diety dla kobiet w okresie przekwitania? Zajrzyj na stronę MyBionic.pl.

 

Witaminy i minerały, których brakuje podczas menopauzy

W okresie klimakterium zwiększa się zapotrzebowanie na pewne witaminy i minerały. W tym czasie szczególnie łatwo o niedobory składników odżywczych, które mogą prowadzić do poważnych problemów zdrowotnych. Panie mające menopauzę powinny zadbać o dodatkowe źródło:

  • witamin z grupy B,
  • witaminy D,
  • wapnia.

 

Witaminy z grupy B są bardzo ważne dla poprawnego funkcjonowania układu nerwowego. Dopasowana suplementacja wpłynie pozytywnie na ogólne samopoczucie w trakcie menopauzy. Zbyt niski poziom witaminy D dotyczy wszystkich Polaków, nie tylko kobiet w okresie przekwitania, jednak to w trakcie klimakterium może szczególnie mocno odczuwać skutki jej niedoboru. Suplementacja wapnia jest konieczna, jeżeli chcemy uchronić się przed niebezpieczną osteoporozą.

 

Na zdrowy i spokojny sen – zioła, które ułatwiają zasypianie

Uderzenia gorąca, nocne poty i ogólne napięcie znacznie utrudniają zasypianie. Zamiast przewracać się z boku na bok, lepiej zażyć jeden z łagodnych środków ziołowych, który sprzyja odprężeniu organizmu i sprawia, że szybciej zapadamy w głęboki sen, z którego nie wytrącają nas nieprzyjemne objawy menopauzy. Panie w średnim wieku mogą czerpać sporo korzyści z regularnego zażywania preparatów zawierających melisę, szyszki chmielu, kwiat lawendy, czy korzeń kozłka lekarskiego.

 

Materiał zewnętrzny

Dodaj komentarz