Obiecują oddział onkologiczny i całodobowe Centrum Psychiatrii dla dzieci i młodzieży w Suwałkach

Problem dostępu do psychiatrii dziecięcej w województwie podlaskim

 

Będziemy walczyć w Sejmie o utworzenie w Suwałkach oddziału onkologicznego - zapowiadał w piątek (22.09) podczas konferencji w Suwałkach Jacek Niedźwiedzki, kandydat Platformy Obywatelskiej. Z kolei Krzysztof Truskolaski zapowiadał utworzenie w mieście całodobowego Centrum Psychiatrii dla dzieci i młodzieży.

 

Przedstawiciele Platformy Obywatelskiej zwracają uwagę na problem dostępu do psychiatrii dziecięcej w województwie podlaskim. Temat poruszył dziś podczas konferencji prasowej na placu Marii Konopnickiej w Suwałkach poseł PO Krzysztof Truskolaski. Jak mówił, w Polsce średnio na wizytę u psychiatry dzieci i młodzieży czeka się 238 dni, a w województwie podlaskim 129 dni.

- Utworzymy całodobowe Centrum Psychiatrii dla dzieci i młodzieży w Suwałkach. Takie centrum znajduje się w Białymstoku, ale jest tam tylko 28 miejsc. Wiem, że jest ośrodek przyjmujący dzieci i młodzież w trakcie dnia, ale potrzebny jest ośrodek, który będzie centrum psychiatrycznym z prawdziwego zdarzenia. Jest to niezbędne, aby nasze dzieci, nasza młodzież z Suwalszczyzny dobrze się rozwijała i żyła w pełnym zdrowiu.

Z kolei Jacek Niedźwiedzki, suwalski radny i kandydat do Sejmu zapowiadał, że pierwszą sprawą w parlamencie jaką podniesie będzie utworzenie w Suwałkach oddziału onkologicznego. 

- Jestem po rozmowach z kandydatem do Senatu Cezarym Cieślukowskim i obiecujemy, że naszą pierwszą sprawą w Sejmie będzie walka o utworzenie oddziału onkologicznego w Suwałkach. Obiecujemy, że taki oddział powstanie. Na ten temat odbędzie się w środę konferencja i zostanie podpisany dokument w którym obiecujemy, że ktokolwiek z nas, czy to z Koalicji, czy z opozycji, czy kandydat z paktu senackiego wejdzie do parlamentu, to głównym i pierwszym tematem będzie utworzenie w Suwałkach oddziału onkologicznego. Ważne, żebyśmy z tak ważnymi problemami nie musieli jeździć do Białegostoku czy Warszawy. 

Oprócz tego Jacek Niedźwiedzki poruszył temat obciążeń z jakimi zmagają się dzieci. 

- Musimy zauważyć, że nasze dzieci są przeciążone obowiązkami w szkole. Uczą się na temat ameby, pantofelków, różnych innych całek, zbędnych tematów, a powinniśmy uczyć dzieci na temat odpowiedniego żywienia. Na lekcjach wychowania fizycznego nie powinno być skoków przez kozły tylko gimnastyka. Często widzimy jak na uroczystościach miejskich dzieci mdleją. Coś jest złego w odżywianiu dzieci. Są przeciążone - dzieci częściej przebywają w szkole więcej czasu niż my w pracy, bo ponad 8-9 godzin. Ten temat jest dla nas, dla Koalicji Obywatelskiej bardzo ważny.  

15 Komentarzy

ludzik

22/09/2023

sprawimy, że wszyscy będziecie szczęśliwi

pokochamy bardziej niż matka

zaopiekujemy się bardziej niż ojciec

a sieroty adoptujemy

Psycho

22/09/2023

Obiecanki Cacanki a głupiemu radość !  Kim Ty jesteś i za czyją kasę chcesz coś obiecywać z synalkiem Truskolaskiego ? Chcesz się dorwać do podatników kasy ot i cała Twoja idea Niedźwiadku co nic w życiu nie zrobił i nic nie potrafi !  Precz z takimi ludźmi którym  karta karna się niedawno zatarła a już prą po kolejne łatwe stołki ! Ludzie nie głosujcie na takich ludzi jak Ci mali panowie ze zdjęcia . 

Będzie walczył o oddział onkologii, który już jest w szpitalu? Wtf?

P4 Sp.z.o.o

23/09/2023

Dodane przez Hiki w odpowiedzi na

przecież  nie wszyscy wiedzą o oddziale w Suwałkach. I to  może chwycić. A tak nawiasem kto zna , kim to jest i co 

on reprezentuje, chyba sportowiec, Gdzie pracuje, zawód, itd.

Czesław

25/09/2023

Dodane przez P4 Sp.z.o.o w odpowiedzi na

Pan Jacek pracował w Kowboju -był ,,megenerem" . Ciekawe było rozstanie -odcięto go od kasy !!! Właściciel ,,jakoś mu nie ufał " Chyba za pużno  , bo ,,Kowboj" i tak upadł ! A może to tylko plotki kelnerki ? Myślę ,że Pan Jacek za chwilę to zdementuje . Wzorem szefa ( pan Tusk ) . Pan Tusk odpowiada na zadane mu pytania .

A może każdy niech obieca że będzie pracował dla ludzi w czynie społecznym za darmo ? A nie każdy tylko do koryta a pózniej ludzie róbcie co chcecie bo ja mam na wszystko a dzięki układom moja rodzina też ,ciekawe ilu by tych niby posłów zostało , no i oczywiście żadnych immunitetów i jeżdżenia jak świete krowy. 

Masz szansę wybrać kogo chcesz, ale później nie narzekaj że jest jak jest. Teraz to bohaterów mamy dużo a potem ja na niego nie głosowałem. Pozdrawiam. 

Góral

24/09/2023

Dziadostwo!  Obietnice bez pokrycia , zero życiowych sukcesów oraz lenistwo ! To cechy tych ludzi z PO ... tylko do kotyta się dorwać ... tak było kiedyś i tak jest teraz , nic się nie zmieniło.  8 lat nie wyciągneli wniosków że za same obiecywanie nie dostaje się głosów wyborców !  Dziadowskie twarze ... tylko obietnice a za czyją kasę to obiecujecie ? Jak to zrealizujecie ?   Trzeba było najpierw coś w życiu samemu domonać a potem prosić o głos wyborców.  A tu nic się nie umie domonać sle obiecać wszystko obiecają !!!  Wyborcy nie są głupi. 

Anonymous

24/09/2023

....i obaj panowie zorganizują konferencję prasową na oddziale onkologicznym już następnego dnia po wyborach16.10. 2023. Po sąsiedzku jest Szpital Psychiatryczny.

Dodaj komentarz