Wyłonili laureatów plastycznego i fotograficznego konkursu

Matematyka w sztuce ludowej i w przyrodzie naszego regionu

W środę (23.06) w Szkole Podstawowej nr 11 z Oddziałami Integracyjnymi w Suwałkach rozstrzygnięte zostały dwa konkursy dla szkół podstawowych powiatu suwalskiego.

 

Mowa o konkursie plastycznym pt. „Matematyka w sztuce ludowej” oraz fotograficznym pt. „Matematyka w przyrodzie naszego regionu”. Cel przyświecający organizatorom to popularyzowanie matematyki poprzez pokazanie, że istnieje ona również w sztuce ludowej i w przyrodzie naszego urokliwego regionu, wzbudzenie zainteresowania naszym regionem oraz jego tradycjami. Ponadto interpretacja plastyczna matematycznej sztuki ludowej i zachęcenie uczniów do samodzielnego poszukiwania informacji o rękodziele ludowym, jej związków z matematyką oraz integracja środowiska uczniowskiego na teranie szkoły i powiatu.

 

Dnia 14 czerwca br. jury obejrzało i oceniło prace plastyczne i fotograficzne, które zostały wykonane przez uczniów Szkół Podstawowych z Rutki – Tartak, Pawłówki, Jeleniewa, Płociczna - Tartak i Suwałk. W podsumowaniu tych konkursów i wręczeniu nagród, które ufundowało Starostwo Powiatowe w Suwałkach uczestniczyli: Piotr Zieliński, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 11 oraz przedstawicielka Starostwa Powiatowego w Suwałkach Barbara Cieśluk inspektor ds. kultury i sportu. Patronat nad konkursami sprawował Starosta Suwalski Witold Kowalewski.
 

Dodaj komentarz