Świąteczne paczki zamiast Wigilii Miejskiej 

Najbiedniejsi mieszkańcy Suwałk otrzymają paczki z miasta

Czesław Renkiewicz, prezydent Suwałk podjął decyzję, że do osób potrzebujących trafią paczki świąteczne, w których znajdą się produkty żywnościowe. 

 

To osoby będące głównie pod opieką Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Suwałkach korzystające z dożywiania czy usług opiekuńczych. Zakup paczek zostanie sfinansowany ze środków, które były przeznaczone na organizację Wigilii Miejskiej. Z uwagi na trwającą pandemię koronawirusa oraz wprowadzone obostrzenia dotyczące zakazu zgromadzeń publicznych oraz organizacji wydarzeń o charakterze kulturalnym podjęto decyzję, że w tym roku nie odbędzie się tradycyjny jarmark bożonarodzeniowy oraz Wigilia Miejska.

 

W tym wydarzeniu zawsze brało udział wielu mieszkańców Suwałk. To był moment, kiedy mogliśmy otoczyć się serdecznością, uśmiechem i dobrymi życzeniami. W tym roku niestety nie będziemy mieli takiej okazji. Dlatego też podjąłem decyzję, że wesprzemy najbardziej potrzebujące osoby w Suwałkach właśnie w formie paczek świątecznych, które zakupimy i przekażemy tym mieszkańcom Suwałk, którzy potrzebują takiej pomocy - przekazał Czesław Renkiewicz, prezydent Suwałk.

 

Dystrybucją paczek zajmie się Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Suwałkach, który na co dzień kontaktuje się i wspiera kilkuset mieszkańców  miasta. W paczkach znajdą się produkty żywnościowe nawiązujące do tradycji bożonarodzeniowych.

Dodaj komentarz