Kryzysowa linia dla mieszkańców Suwałk?

awaryjny numeru telefonu dla mieszkańców Suwałk do zgłaszania usterek

 

Z pomysłem utworzenia awaryjnego numeru telefonu dla mieszkańców Suwałk, na który mogliby zgłaszać np. miejsca w mieście, które niepotrzebnie są oświetlone, wyszedł radny Marek Zborowski-Weychman.

 

Temat podwyżek cen energii i konieczności oszczędzania przez miasto praktycznie na wszystkim przewijał się przez całą wrześniową sesjię Rady Miasta. Marek Zborowski-Weychman, przewodniczący klubu "Łączą nas Suwałki" zaproponował, aby przyjrzeć się miejscom w mieście, które nie wymagają oświetlenia jak drzewka na bulwarach. Zgłosił też pomysł utworzenia awaryjnego numeru telefonu dla mieszkańców, na który mogliby zadzwonić i zgłosić, że np. w jakimś miejscu niepotrzebnie świeci się światło.

- Wiem, że do wszystkiego są w mieście odpowiednie jednostki, ale mieszkaniec mógłby zadzwonić na kryzysową dyżurkę do Urzędu Miasta i tam już by wiedzieli co z danym problemem dalej zrobić - proponował radny. 

Zainteresowania pomysłem nie wyraził Czesław Renkiewicz, prezydent Suwałk, który zwrócił uwagę, że w mieście funkcjonuje już aplikacja Naprawmy.To.

- Tak samo jak policja ma swoją aplikację, tak też tutaj można zaznaczyć wybrane miejsce i wpisać problem. Jest również telefon podany do publicznej wiadomości na stronie internetowej Zarządu Dróg i Zieleni. Tam można dzwonić w sprawach oświetleniowych i uzyskać informacje albo też mieszkaniec może sam coś konkretnego zaproponować - przekazał włodarz. 

Poniżej wspomniane przez prezydenta numery do Zarządu Dróg i Zieleni:

 

  • Konserwator sygnalizacji świetlnej tel. 796 342 025 (całodobowo)
  • Zgłaszanie awarii oświetlenia miejskiego tel. 518 038 323 (całodobowo) lub e-mail: awarie@madoenergetyka.pl
  • Zgłaszanie usterek na drogach tel. 87 565 99 30 w godz. 7.00-15.00 lub e-mail: dbu@zdiz.suwalki.pl (całodobowo)
  • Automat zgłoszeniowy tel. 87 563 17 68 (całodobowo) 
  • Aplikacja Naprawmy.To https://naprawmyto.pl/suwalki

Dodaj komentarz