Zwycięstwo Wigier w Lublinie

Motor Lublin - Wigry Suwałki 0:1

W 27. kolejce piłkarskiej II Ligi Wigry Suwałki wygrały wyjazdowe spotkanie z Motorem Lublin 1:0, notując drugie zwycięstwo z rzędu.

W poprzedniej kolejce podopieczni Dawida Szulczka pauzowali, dzięki czemu mieli sporo czasu na przygotowanie się do meczu z Motorem. Zanim jednak do przerwy doszło Wigry przełamały nienajlepszy okres w swojej grze i 2:0 zwyciężył z KKS 1925 Kalisz. W środę (14.04) udało się wygrać drugi z rzędu mecz i awansować na czwarte miejsce w tabeli. Jedyną bramkę w tym spotkaniu zdobył w 32. minucie gry Kamil Adamek. Najpierw na bramkę gospodarzy uderzał Kacper Wełniak, jednak piłka po jego uderzeniu odbiła się od słupka i spadłą pod nogi Adamka. Napastnik Wigier z zimną krwią wykończył akcję, zapewniając swojej drużynie trzy punkty.

Kolejny mecz z udziałem suwalskiej drużyny już w najbliższą sobotę 17. kwietnia o godzinie 16.00. Biało-niebiescy zmierzą się na Stadionie Miejskim w Suwałkach z drużyną Bytovii Bytów. Obecnie Wigry zajmują czwarte miejsce w tabeli II Ligi ze stratą siedmiu punktów do miejsca dającego bezpośredni awans, a Bytovia plasuje się na 13. miejscu i do suwalczan traci 17. punktów.