Turniej Piłkarskich Przedszkolaków w Suwałkach

Na Stadionie Lekkoatletycznym w Suwałkach odbył się Turniej Piłkarskich Przedszkolaków

 

6 boisk, 24 bramki i 66 meczów do rozegrania - w czwartek (13.06) na Stadionie Lekkoatletycznym w Suwałkach odbył się Turniej Piłkarskich Przedszkolaków.

 

Przedszkolaki z dwunastu placówek z Suwałk zebrały się dziś na płycie głównej Stadionu Lekkoatletycznego im. Jadwigi Olbryś, gdzie po raz drugi szkółka piłkarska Football Academy Suwałki zorganizowała zmagania dla najmłodszych suwalczan w piłkę nożną. Zawody odbywały się w systemie Funino, czyli standardową metodą wykorzystywaną na treningach wśród najmłodszych grup wiekowych, gdzie rozstawionych jest kilka bramek na pomniejszonym boisku i nie ma bramkarza oraz gdzie co chwila dochodzi do rotacji w składach. Dzięki temu na sześciu boiskach co chwila któraś z drużyn cieszyła się ze zdobycia bramki. Charakterystyką tego typu turnieju jest też brak klasyfikacji końcowej i zwycięzców. Nikt nie liczy bramek, liczy się za to dobra zabawa i aktywność fizyczna. 

- Po raz drugi organizujemy turniej piłkarski przedszkolaków. W tym roku zaprosiliśmy 12 przedszkoli - osiem niepublicznych i cztery przedszkola publiczne. Gramy systemem Funino - jest 6 boisk, są 24 bramki i do rozegrania 66 meczów. Gramy systemem każdy z każdym. Nie ma tu klasyfikacji końcowej, nie ma liczenia goli. Wszyscy na koniec otrzymują jednakowe puchary, medale i dyplomy. Zamysł jest taki, żeby dzieci w tym wieku bawiły się, czerpały radość z samej gry i oczywiście cieszyły się piłką nożną -  tłumaczył Bartosz Charko z Football Academy, organizator turnieju.

Dodaj komentarz