SKB Litpol - Malow Suwałki z pięcioma punktami w Kobierzycach

Zwycięstwa SKB Suwałki 4:3 z KS Badminton Kobierzyce i 5:2 z UKS Unią Bieruń

 

Zwycięstwami 4:3 z KS Badminton Kobierzyce i 5:2 z UKS Unią Bieruń zakończyły się spotkania Suwalskiego Klubu Badmintona w drugiej kolejce Lotto Ekstraligi.

 

Tylko 5 i aż 5 punktów wywozi broniący tytułu Mistrza Polski SKB Litpol - Malow Suwałki z Kobierzyc. Osłabiony SKB musiał poradzić sobie w trudnej sytuacji podczas drugiej kolejki Lotto Ekstraligi Badmintona, bowiem przed samym rozpoczęciem rundy kontuzje wykluczyły z gry Mateusza Świerczyńskiego, Adama Szolca oraz Aleksandrę Goszczyńską. Na domiar pecha problemy komunikacyjne sprawiły, że na lidze nie pojawili się Lucas Claerbout, Danylo Bosniuk oraz Emil Holst.

 

W pierwszym meczu SKB wygrało przeciwko KS Badminton Kobierzyce 4:3 co oznaczało podział punktów z rywalami. Swoje mecze wygrywali Przemysław Szydłowski/Robert Cybulski w grze podwójnej mężczyzn, Kamila Augustyn/Anastasiya Khomich w grze podwójnej kobiet, Kamila Augustyn w grze pojedynczej kobiet oraz Karolina Szubert/Przemysław Szydłowski w grze mieszanej.

 

W drugim meczu SKB odniosło zwycięstwo w meczu z UKS Unią Bieruń wynikiem 5:2 co zagwarantowało Suwalczanom komplet punktów. Swoje mecze wygrywali: Przemysław Szydłowski/Robert Cybulski w grze podwójnej mężczyzn, Karolina Szubert/Anastasiya Khomich w grze podwójnej kobiet, Kamila Augustyn/Przemysław Szydłowski w grze mieszanej, Kamila Augustyn w grze pojedynczej kobiet oraz Michał Sobolewski w grze pojedynczej mężczyzn.

- Pomimo osłabień drużyny udało nam się wywieźć z Kobierzyc 5 punktów. To dobry wynik. Myślę że zagraliśmy bardzo dobrze zarówno taktycznie jak i technicznie, co pozwoliło nam wygrać obydwa mecze. Cieszymy się również z powrotu do gry Anastazji Khomich, która po dłuższej przerwie spowodowanej kontuzją wraca do walki o najwyższe cele. Następnym naszym przystankiem będzie 3 kolejka, która odbędzie się u nas w Suwałkach. Tam również liczymy na zwycięstwa w meczach z Krakowem oraz z OSSM Białystok - mówił trener SKB Jerzy Dołhan.

 

Dodaj komentarz