Finał mistrzostw w minisiatkówce chłopców

Finał mistrzostw w minisiatkówce chłopców

 

W niedzielę (19.05) w Hali Sportowo-Widowiskowej "Suwałki Arena" odbył się kolejny Finał Wojewódzki 30. edycji Ogólnopolskich Mistrzostw w Minisiatkówce im. Marka Kisiela o Puchar Kinder Sport Joy Of Moving.


Tym razem w obiekcie, w którym na co dzień rozgrywają swoje mecze siatkarze Ślepska Malow Suwałki, rywalizowali niezwykle ambitni chłopcy. Zawody rozegrano w czterech kategoriach: dwójek, trójek, czwórek i po raz drugi w historii - w singlach. W niedzielnych zmaganiach wzięły udział najlepsze drużyny chłopców z województwa podlaskiego, które uzyskały awans do finału w lokalnych turniejach eliminacyjnych.

 

Trzy najlepsze drużyny z każdej kategorii zagrają w Wielkim Finale Ogólnopolskich Mistrzostw w Minisiatkówce im. Marka Kisiela o Puchar Kinder Sport Joy Of Moving w Katowicach, który odbędzie się w dniach 28-30 czerwca 2024 roku. W finałowych grach na Śląsku zagra liczna reprezentacja SUKSS Suwałki.

 

Turniejowe kwalifikacje, puchary i pamiątkowe medale wręczyli zawodniczkom i trenerom najlepszych zespołów Marek Klimaszewski, wiceprezes POZPS i trener SUKSS Suwałki, Wojciech Winnik, prezes zarządu Ślepska Malow Suwałki, Beata Harasimowicz, wiceprezes Stowarzyszenia Ślepsk Malow Suwałki, Kamil Skrzypkowski, asystent trenera Ślepska Malow Suwałki i Paweł Halaba, przyjmujący biało-niebieskich. W porannym otwarciu zawodów ponownie wziął natomiast udział Czesław Renkiewicz, Prezydent Miasta Suwałk, który przywitał wszystkich uczestników rywalizacji i oficjalnie otworzył niedzielne zmagania.

 

Klasyfikacja końcowa Finału Wojewódzkiego 30. edycji Ogólnopolskich Mistrzostw w Minisiatkówce im. Marka Kisiela o Puchar Kinder Sport Joy Of Moving:

 

Kategoria singli chłopców

1. SUKSS Suwałki 1 (Jakub Skrzypkowski)
2. SUKSS Suwałki 3 (Hubert Rybakiewicz)
3. SUKSS Suwałki 2 (Marcel Kochanowski)

 

Kategoria dwójek chłopców

1. SUKSS Suwałki 1
2. UKS Set Wasilków
3. BAS I Białystok

 

Kategoria trójek chłopców

1. SUKSS Suwałki 1
2. Tytani Białystok
3. BVT I Białystok

 

Kategoria czwórek chłopców

1. Tytani Białystok
2. SUKSS Suwałki 1
3. SUKSS Suwałki 2

 

Dodaj komentarz