Samorządowcy popierający kandydaturę Andrzeja Dudy w Suwałkach

Samorządowcy popierający kandydaturę Andrzeja Dudy w Suwałkach

Konferencja prasowa z udziałem Samorządowców z Województwa Podlaskiego popierających kandydaturę Andrzeja Dudy na urząd Prezydenta RP odbyła się w sobotę (13.06) w Suwałkach.

 

#PodlaskieDlaDudy – pod takim hasłem wystartowała akcja samorządowców z województwa podlaskiego ze szczebla wojewódzkiego, powiatowego, gminnego i miejskiego, wspierających kandydaturę Andrzeja Dudy na Prezydenta RP. Z inicjatywą wyszedł Artur Kosicki, marszałek Województwa Podlaskiego. Swój głos poparcia wyraził dziś w Suwałkach podczas spotkania na placu przy pomniku Józefa Piłsudskiego. Marszałkowi towarzyszyli między innymi radni Prawa i Sprawiedliwości z Suwałk oraz niektórzy wójtowie z okolicznych gmin.

 

Wierzymy, że jest to człowiek najlepiej przygotowany. Osoba która łączy, a nie dzieli. Człowiek odpowiedzialny – taki, który rozumie co to jest samorząd i chce rozwoju Polski w sposób zrównoważony. Chce, żeby Polska była krajem dobrze się rozwijającym, w którym żyje się lepiej. Pan prezydent wielokrotnie w swojej działalności udowodnił, że myśli o samorządach. wiele programów takich jak Fundusz Dróg Samorządowych, Fundusz Rozwoju Przewozów Autobusowych. 500+ - długo można by wymieniać. Teraz w tym ciężkim czasie pandemii zarówno Prezydent jak i rząd stanęli na wysokości zadania. Wprowadzili Tarczę Antykryzysową, która ma pomóc naszym przedsiębiorcom w poradzeniu sobie ze skutkami koronawirusa – mówił Artur Kosicki.

 

Obecny na spotkaniu Karol Karski, poseł do Parlamentu Europejskiego zaznaczał, że nie jest to akcja polityczna, a wsparcie ludzi związanych z samorządem, którzy wiedzą jak wiele dobrego Andrzej Duda zrobił dla Polski lokalnej. – Andrzej Duda jest osoba, która wychodzi z programem pozytywnym. Osobą, która łączy i zrobiła wiele dobrego zarówno w polityce zagranicznej jak i wewnętrznej. Andrzej Duda doskonale rozumie samorząd i potrzeby społeczności lokalnej. Ważne jest, aby Polska rozwijała się równomiernie. Trzeba tak kształtować rozwój społeczno-gospodarczy Polski, aby wszyscy czuli się tutaj jak najlepiej i jednakowo traktowani – powiedział Karski.

 

- My jako samorządowcy deklarujemy, że wesprzemy akcję zainicjowaną przez marszałka w całej okazałości i rozciągłości – rozpoczął swe przemówienie Witold Kowalewski, starosta suwalski. – Bardzo dziękujemy Andrzejowi Dudzie za dotychczasowe działania na rzecz lokalnych samorządów. Nigdy nie realizowaliśmy tylu inwestycji, ile realizujemy obecnie. Dla samorządów nastały bardzo dobre czasy, dlatego też samorządowcy będą robić wszystko i ze wszystkich sił, by Pan profesor Andrzej Duda wybory w Suwałkach i na Suwalszczyźnie wygrał – deklarował podczas spotkania starosta.

 

Na koniec samorządowcy z regionu podpisali symboliczną deklarację poparcia dla obecnego prezydenta.  

Deklarację popracia Prezydenta Andrzej Duda podpisali:
 

1. Witold Kowalewski - Starosta Powiatu Suwalskiego

2. Kazimierz Urynowicz - Wójt Gminy Jeleniewo

3. Jacek Pietrukiewicz - Wójt Gminy Wiżajny

4. Marcin Brzozowski - Wójt Gminy Przerośl

5. Piotr Słowikowski - Przewodniczący Rady Gminy Raczki

6. Artur Łuniewski - Wicestarosta Powiatu Suwalskiego

7. Andrzej Chlebus - Wicestarosta Powiatu Suwalskiego

8. Marek Dziatkowski - Przewodniczący Rady Powiatu w Suwałkach

9. Rafał Bukowski - Wiceprzewodniczący Rady Powiatu w Suwałkach

10. Zbigniew Kleszczewski - Wiceprzewodniczący Rady Powiatu w Suwałkach

11. Wiesław Pietrołaj - Radny Rady Powiatu w Suwałkach

12. Bogdan Bezdziecki - Radny Rady Miejskiej w Suwałkach

13. Mariola Karpińska - Radna Rady Miejskiej w Suwałkach

14. Anna Gawlińska - Radna Rady Miejskiej w Suwałkach

15. Jan Bielecki - Przewodniczący Rady Gminy w Jeleniewie

24 Komentarzy

Dobrze, że pan Duda prowadzi kampanię. Nie wiem, dlaczego został obniżony wiek emerytalny, jeżeli i tak będziemy musieli pracować dłużej żeby dostać godziwą emeryturę. 500+ nie popieram tego, ponieważ osoby pobierające to świadczenie myślą, że takim sposobem dostaną również 1000+. Niektórzy od tak po prostu dostają 500+, a osoby które straciły pracę przez pierwsze 3 miesiące dostają zasiłek 750zł natto, a po trzech miesiącach jeszcze mniej. Taka wysokość zasiłku dla bezrobotnych istnieje chyba od 15lat - dlaczego? 

Kniazini

15/06/2020

Kto o zdrowych zmysłach popiera długopisa?! Ludzie! to wstyd i Hańba!

Gość

15/06/2020

Miny tych "samorządowców" mówią wszystko - kazali im to przyszli i trochę postali :P Ktoś to swoją drogą cwano obmyślił, na co Duda ma jechać do Suwałk skoro kampanię mogą mu zrobić ludzie z pisowskiego nadania :P Oszczędność gwarantowana :)

Samorządowcy chyba pożyteczniej ten czas mogli by sporzytkować. Zrobić coś dla ludzi regionu a nie szkodnika promować.

 

to już nawet nie jest śmieszne, to jest żałosne, pewnie wszystko to przyjaciele jarusia co cały czas tu przyjeżdza, banda oszołomów i tyle...

Wacław

15/06/2020

Ludzie zrobią jak będą chcieli, wg własnego sumienia.

Taka prymitywna agitka: My, wszyscy, suwalczanie itp. 

Ludzie mają swój rozum. Na tym forum jakby Duda nie miał szans.

A i tak w naszym regionie  wygra.

Gość

15/06/2020

Duda w Suwałkach nie ma szans. Może na wioskach będa wójty i radni jeździć i agitować obrzydliwą pisowską propagandą i pewnie ktoś niedouczony to kupi. Ale nikt kto ma rozum w głowie nie zagłosuje na żadnego Dudę, to zaprzeczenie prezydenta i zaprzeczenie demokracji.

Głosuję na Prezydenta Dudę. Bardzo go cenię i szanuję. Nie wyobrażam nawet kto mógłby go zastąpić. Trzaskowski już się wykazał w Stolicy. Na szczęście wielu suwalczan rozumie i widzikto przyczynia się do rzeczywistego rozwoju i bezpieczęństwa Polski. 

Popychel prezesa

15/06/2020

Jak by to powiedział Kurski...............ciemny lud kupi wszystko, także ciemnoto oglądająca TVPiS głosujcie na Adriana.

Człowiek bez krzty jakichkolwiek zasad moralnych łamał konstytucję, dzielił i nadal dzieli społeczeństwo, jak sługus dla swego Pana na każde zawołanie. Mierzi mnie jak pomyślę, że ktoś taki jest prezydentem.

 

Gość

16/06/2020

Niektórzy z tych tzw. samorządowców i ci na zdjęciu i ci, których na zdjęciu nie ma,gdyby nie Zieliński to sto lat by czekali na swoją kolej. Mieli parcie na szkło i bez różnicy im było czy to z poparciem PiSu czy kogo innego. Oni tak w ten PiS wierzą jak w Świętego Mikołaja :P

Wojciech

10/07/2020

TAK Tylko Pan Prezydent Duda..... a NIE dla zakłamanej postkomuny POKO Trzaskowski i PSL !!!! Chwała Wielkiej Polsce  ! 

Dodaj komentarz