Ślepsk przegrywa na inaugurację sezonu

Stal Nysa - Ślepsk Malow Suwałki 3:1

Pierwszy mecz w sezonie 2022/23 PlusLigi rozegrali w niedzielę (02.10) siatkarze Ślepska Malow Suwałki. Biało-niebiescy przegrali wyjazdowe spotkanie ze Stalą Nysa 1:3.

Bez punktów po pierwszym spotkaniu rozpoczynają nowy sezon na najwyższym szczeblu siatkarskich rozgrywek zawodnicy suwalskiej drużyny. Wczoraj w Nysie wyraźnie lepsi byli gospodarze, którzy zainkasowali całą pulę. W pierwszy secie siatkarze Stali zwyciężyli 29:27, a w drugiej odsłonie Ślepsk wyrównał po wygranej 25:22. Później punktowali już jednak tylko gospodarze. 25:21 w trzecim secie, 25:19 w czwartym i całe spotkanie 3:1. MVP czyli najlepszych zawodnikiem spotkania wybrany został zawodnik Stali Nysa Michał Gierżot.

Okazja do rehabilitacji przyjdzie bardzo szybko, gdyż już w najbliższy czwartek 6. października podopieczni Dominika Kwapisiewicza rozegrają pierwszy mecz sezonu we własnej hali, a ich rywalem będzie Trefl Gdańsk. Początek meczu w hali Suwałki Arena o godzinie 21:00.