Szpitale w Suwałkach i Augustowie docenione

Liderzy zarządzania szpital Suwałki i Augustów

Szpital Wojewódzki im. dr. Ludwika Rydygiera w Suwałkach oraz Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Augustowie zostały docenione w prestiżowym rankingu „Liderzy zarządzania. Najlepiej zarządzane szpitale publiczne według BFF Banking Group”. 

 

Szpital Wojewódzki im. dr. Ludwika Rydygiera w Suwałkach zajął VII miejsce w rankingu “Liderzy zarządzania – najlepiej zarządzane szpitale publiczne według BFF Banking Group” w kategorii szpitale z kontraktem z NFZ wyższym niż 89 mln zł. W tegorocznej edycji rankingu udział wzięło 221 szpitali. W tym 101 powiatowych, 54 wojewódzkie, 17 uniwersyteckich, 16 gminnych i 33 ministerialne. 

 

Zestawienie nie obejmuje jednostek, które są niepublicznymi zakładami opieki zdrowotnej. Wszystkie objęte analizą jednostki zostały podzielone na trzy grupy ze względu na wartość przychodu z NFZ. Szpitale były oceniane pod kątem: efektywność aktywów (pozwalająca na ocenę efektywności zarządzania majątkiem szpitala), rentowność sprzedaży netto (pokazująca, jaka część przychodów pozostaje do dyspozycji jednostki po odliczeniu wszelkich kosztów i podatków) oraz dynamika przychodu z NFZ (procentowy przyrost kontraktu/ryczałtu rok do roku). Parametry zostały dobrane tak, aby obrazowały efektywność zarządzania szpitalem.

 

Z kolei Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Augustowie w kategorii szpitale z kontraktem z NFZ niższym lub równym 39 mln zajął IV miejsce w Polsce. Jest to najlepiej oceniony szpital w województwie podlaskim. – Zdrowie jest priorytetem absolutnym, który realizujemy konsekwentnie od 2014 roku. Rok 2019 jest piątym z kolei, w którym SP ZOZ uzyskał wynik dodatni. Efektem tych zmian jest nie tylko lepszy wynik ekonomiczny, ale przede wszystkim konsekwentna poprawa jakości i dostępności świadczeń medycznych dla pacjentów. Jest to zasługą wytężonej pracy „sztabu medycznego” szpitala, pracowników SP ZOZ, dzięki zaangażowaniu których,  udało się kontrakt z NFZ zwiększyć i dziś jest on 2 razy większy niż na początku tej drogi. W planach mamy szereg kolejnych projektów modernizacyjnych, które chcemy realizować w latach następnych, tak, aby poziom realizowanych usług medycznych był na jak najwyższym poziomie, dodał – mówił starosta augustowski Jarosław Szlaszyński.

 

2 Komentarzy

strzała

23/11/2020

Pierwszy odruch to chciało mi się śmiać. Ale z drugiej strony? 

Może coś w tym jest. Gratulacje!

Adrian

23/11/2020

Adam Szałanda jst cieniasem, bo dostał premii za poprzedni rok 19,4 tyś zł, a Bożena Łapińska z psychatyka 41,4 tyś

Dodaj komentarz