Petycja w sprawie ochrony praw ucznia w suwalskich szkołach

Chcą, aby dyrektorzy suwalskich szkół wprowadzili tablice z prawami uczniów

 

Młodzi suwalczanie zbierają podpisy pod petycją w sprawie ochrony praw ucznia w suwalskich szkołach. Chcą, aby dyrektorzy suwalskich szkół wprowadzili tablice z prawami uczniów oraz domagają się ich realnego egzekwowanie przez szkolną kadrę.

 

Petycja zostanie skierowana do Kuratorium Oświaty w Białymstoku Delegaturą w Suwałkach. Pod petycją elektroniczną podpisało się ponad 100 użytkowników, a pod papierową ponad 350 osób - razem ponad 450 osób. Autorem petycji jest młody suwalczanin Kamil Raczkowski. Jak twierdzi, uczniowie chcą, aby dyrektorzy suwalskich szkół wystawili tablice z najczęściej łamanymi prawami ucznia oraz aby nauczyciele ich przestrzegali.

- Uczniowie suwalskich szkół uważają, że ich prawa są łamane przez nauczycieli oraz że każdy z nich ma prawo skorzystać z toalety w trakcie lekcji. Sądzą, że nie ma żadnego przepisu prawnego, aby móc ocenić ich wygląd dotyczący makijażu, paznokci, tatuażu lub koloru włosów. To samo dotyczy wystawiania oceny niedostatecznej za brak książek lub przyborów szkolnych. Kadra pedagogiczna będąca przy uczniach czuje się bezkarna, ponieważ myślą, że dziecko nic im nie zrobi w przeciwieństwie do osoby dorosłej. Moim zdaniem jest to podejście lekceważące i aroganckie. Sam nie dawno skończyłem szkołę i pamiętam jak nauczyciele mnie traktowali. Byłem nawet świadkiem szarpania mojego niepełnosprawnego kolegi przez nauczycielkę. Może to było z bezsilności, ale to nie jest żadne wytłumaczenie. Jeżeli dyrektorzy szkół wprowadzą tablice z prawami ucznia to będzie znaczyło, że nie mają nic na sumieniu. Gdyby w suwalskich szkołach było dobrze, to pod petycją nie podpisałoby się ponad 450 osób w krótkim czasie. Podpisują się również osoby starsze, a nie tylko uczniowie i ich rodzice. To daje dużo do myślenia. Nie można zapominać, że oprócz praw uczniowie mają też obowiązki, ale obowiązkiem kadry pedagogicznej jest respektowanie praw ucznia - informuje Kamil Raczkowski.

Petycję można znaleźć tutaj: https://www.petycjeonline.com/stop_lamaniu_praw_ucznia

10 Komentarzy

W d.....ch, się małolatom poprzewracało. Wchodzi taki w dorosłe życie i nie ma pojęcia co to dyscyplina, szacunek do starszych o autorytecie już nie wspominając. Myślą że mają tylko prawa i zero obowiązków. Ze szkoły chcą robić rewię mody i chodzą takie klałny po korytarzach. Świat bardak. Niedługo do zawodu nauczycielskiego będą szli tylko desperaci.

pisiorek

21/11/2022

Racja Olo kpina po całości , mundurek i cicho siedzieć w ławie co by linijką po dłoni nie dostać. 

temporomores

21/11/2022

pełna zgoda, tylko tuż obok takiej tablicy zestawienie obowiązków, począwszy od kultury wypowiedzi, stroju i zachowania...i koniecznie komisja do rzetelnego i realnego egzekwowania przez "kadrę uczniów"

Bolesna prawda dla oświaty. I trzeba głowy pochylić i się przyznać. DOŚĆ UBECJI w SZKOŁACH.

Kto jest tego inicjatorem? kto prowadzi tego młodego człowieka? słyszałem, że sam nie był orłem w szkole i to pod wieloma względami

Jannuu

24/11/2022

Dodane przez jan w odpowiedzi na

Jesteś w błędzie człowieku. Młody sam to prowadzi, bo rozumie uczniów i był zdolny w szkole. Właśnie zaczynają się ataki nauczycieli. Jedziesz z nimi Kamil!

Patryk

24/11/2022

Popieram inicjatywę i współczuje ataku ze strony nauczycieli. Brawo młody człowieku, oby udało się!!!

niech chodzą te dziwadła łeb na różowo spodnie porwane jak łajza i nic nie potrafi 

YYY

24/11/2022

Dodane przez xxx w odpowiedzi na

Łajza to do ciebie matka mówi, gdy cię woła na mycie pleców. Nie potrafisz nawet dobrze pisać. Do szkoły lub do Moskwy.

Dodaj komentarz