Czytali "Ballady i Romanse" Adama Mickiewicza

Fragmenty "Świtezianki", "Romantyczności", "Powrotu taty", czy "Pani Twardowskiej"

 

Władze Państwowej Uczelni Zawodowej przyłączyły się w czwartek (27.10) do ogólnopolskiej akcji "Narodowe Czytanie". Zebrani na auli uczniowie i studenci usłyszeli "Ballady i Romanse" Adama Mickiewicza.

 

Fragmenty "Świtezianki", "Romantyczności", "Powrotu taty", czy "Pani Twardowskiej" można było usłyszeć dziś w auli Państwowej Uczelni Zawodowej. Władze Uczelni czytały zaproszonej młodzieży z suwalskich szkół oraz studentom. Wszystko w ramach corocznej akcja wspólnego czytania wybranej lektury, do której przyłączyć się mogą wszystkie chętne osoby prywatne oraz instytucje publiczne w kraju i za granicą. W tym roku odbywa się wspólne czytanie Ballad i romansów Adama Mickiewicza – w dwusetną rocznicę pierwszej ich publikacji. Akcja organizowana jest przez Prezydenta RP od 2012 r.

 

Jak tłumaczył Dawid Harasim, rzecznik prasowy Uczelni, Narodowe Czytanie to akcja odbywające się każdego roku we wrześniu na rozpoczęcie roku szkolnego, jednak PUZ jako Uczelnia wyższa rozpoczyna rok akademicki w październiku, stad też organizacja wydarzenia właśnie teraz. 

- Jako Uczelnia niejako włączamy się w ogólnopolską akcję Narodowe Czytanie, podczas której każdego roku prezentuje się twórczość wybitnego, polskiego poety bądź pisarza. W tym roku czytamy Ballady i Romanse Adama Mickiewicza. Czytać będą władze Uczelni - swoje ballady wybrały i Pani Rektor, Prorektor, dziekani poszczególnych wydziałów i dyrektor biblioteki. Zaprosiliśmy do udziału studentów i młodzież z suwalskich szkół ponadgimnazjalnych. W międzyczasie między dziełami Mickiewicza przygotowaliśmy występy muzyczne w wykonaniu głównie Samorządowej Szkoły Muzycznej I stopnia z Polskim i Litewskim językiem nauczania w Puńsku.     

 

1 Komentarzy

PiSwyborca

27/10/2022

Dobre doświadczenie przed objęciem funkcji dyrektorki nowej biblioteki publicznej…

Dodaj komentarz