CUMULUS - rusza Szkolny Budżet Obywatelski

Każda placówka będzie miała do wykorzystania do 10 tysięcy złotych

 

Władze Suwałk informują o rozpoczęciu realizacji Szkolnego Budżetu Obywatelskiego CUMULUS. Każda placówka będzie miała do wykorzystania do 10 tysięcy złotych. 

 

Celem Szkolnego Budżetu Obywatelskiego jest rozwijanie i promowanie samorządności uczniowskiej i szkolnej demokracji. Projekty w ramach SBO CUMULUS finansowane będą z budżetu miasta. Każda jednostka będzie miała do wykorzystania do 10.000,00 zł. Projekty mogą być składane przez uczniów klas IV-VIII szkół podstawowych oraz uczniów szkół ponadpodstawowych, dla których organem prowadzącym jest Miasto Suwałki.

- 10 letnia tradycja Suwalskiego Budżetu Obywatelskiego oraz zaangażowanie suwalczan w ten projekt pozwala z optymizmem patrzeć na rodzący się właśnie budżet partycypacyjny dla młodszych suwalczan. Te działanie ma wpłynąć na wzrost poczucia wpływu uczniów na sprawy szkoły i lokalnego otoczenia, rozwijanie kreatywności, umiejętności dyskusji, przekonywania oraz promocji swoich działań – przekazał Czesław Renkiewicz, prezydent Suwałk.

Etapy realizacji Szkolnego Budżetu Obywatelskiego CUMULUS:

  1. zgłaszanie przez uczniów projektów w danej szkole – do 15 listopada
  2. ocena projektów przez Szkolną Komisję – do 30 listopada
  3. kampania promocyjna i głosowanie uczniów w szkole – do 12 stycznia
  4. realizacja zwycięskich projektów – do 31 sierpnia.

 

Dodaj komentarz