Wyniki egzaminu ósmoklasisty w Suwałkach

Najlepsze wyniki uzyskali uczniowie Szkół Podstawowych nr 4 i 5


Znane są wyniki egzaminu ósmoklasisty wśród suwalskich uczniów, który przeprowadzono w dniach od 14 do 16 maja. Najlepsze uzyskali uczniowie Szkół Podstawowych nr 4 i 5. 


 
Na podstawie danych podanych przez Okręgową Komisję Egzaminacyjną w Łomży, w tym roku egzamin ósmoklasisty z języka polskiego i matematyki pisało 340 uczniów, a z języka angielskiego 343 uczniów (arkusze standardowe, ponadto dane nie obejmują zdających, którzy są obywatelami Ukrainy i przyjechali do Polski po 24 lutego 2022 r.)
 

W 2024 r. najwyższy wynik z języka polskiego, w szkołach podstawowych uzyskali uczniowie Szkoły Podstawowej nr 4 im. ks. Kazimierza Aleksandra Hamerszmita w Suwałkach – 67%; Najwyższy wynik z matematyki uzyskali uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 im. A. Wierusz – Kowalskiego w Suwałkach – 56%. Najwyższy wynik z języka angielskiego uzyskali uczniowie Szkoły Podstawowej nr 4 im. ks. Kazimierza Aleksandra Hamerszmita w Suwałkach – 78%. W ogólnym rozrachunku średnie wyników w Suwałkach są zbliżone do tych, które osiągnęli uczniowie w całym naszym województwie oraz kraju.

 

Średni wynik Miasta Suwałki z języka polskiego wyniósł 58%.
Dla porównania:
Miasto Łomża – 60%, Miasto Białystok – 63%, województwo – 57%, kraj – 61%.

 

Średni wynik Miasta Suwałki z matematyki wyniósł 50%.
Dla porównania:
Miasto Łomża – 49%, Miasto Białystok – 60%, województwo – 50%, kraj – 52%.

 

Średni wynik Miasta Suwałki z języka angielskiego wyniósł 68%.
Dla porównania:
Miasto Łomża – 68%, Miasto Białystok – 75%, województwo – 63%, kraj – 66%.

 

2 Komentarzy

majtekmatyk

07/07/2024

wez irus przestan, wiadomo, ze w niepublicznych to suwalska smetanka, babelki co zamozniejszych  to i wyniki lepsiejsze; zapasc to u twojej babki byla w trzecim pokoleniu jak niemca z ruskim przyjmowala zeby jej kur i krow z podworka nie zabrali

Dodaj komentarz