Wybudują studnie głębinowe na Krasickiego

trzy nowe studnie w strefie ujęć wody przy ulicy Krasickiego w Suwałkach

 

Do końca bieżącego roku, w strefie ujęć wody przy ulicy Krasickiego w Suwałkach, mają zostać wybudowane trzy nowe studnie głębinowe. Koszt inwestycji to ponad 1,6 mln zł brutto.


W środę (18.01) Łukasz Kurzyna, prezes Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Suwałkach podpisał umowę z Pawlukanis Ryszard Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowo-Produkcyjne "PALWOD" EXPORT - IMPORT (lider konsorcjum) na budowę 3 nowych studni głębinowych w strefie ujęć wody przy ul. Krasickiego w Suwałkach wraz z ich przyłączeniem do miejskiej sieci wodociągowej. 

- Korzyści płynące z inwestycji to m.in. zabezpieczenie na najbliższe lata potrzeb mieszkańców Suwałk, pozyskiwanie wody z II warstwy wodonośnej, zaliczanej jako woda o dobrej jakości wymagająca jedynie prostego uzdatnienia, a także bezpieczeństwo i stabilność dostaw dobrej jakości wody, która można pić prosto z kranu - informuje suwalski PWiK.

W ramach inwestycji wykonane zostaną trzy studnie głębinowe o głębokości do 83 metrów każda, których wydajność będzie wynosiła 100 - 120 m3/h oraz sieć wodociągowa z przyłączami do nowo wybudowanych studni głębinowych. Wartość umowy to ponad 1,6 mln zł brutto. Planowany termin zakończenia inwestycji to grudzień 2023 r.

2 Komentarzy

cielęcina

19/01/2023

Poprzedni prezesi  byli fachowcami i koncentrowali się na zarządzaniu firmą. Ten zaś niewiele umie to nadrabia miną i lansem. Takie zdjęcia robi się na zakładowym ognisku!

Dodaj komentarz