Większy nadzór nad Bike Parkiem i oświetlenie po zmroku

Regularne przeglądy Bike Parku przy ulicy Stanisława Moniuszki w Suwałkach

 

O większy nadzór nad Bike Parkiem i włączenie oświetlenia po zmroku apelowała na ostatnim posiedzeniu Rady Miasta Suwałki Mariola Karpińska, radna z klubu Prawo i Sprawiedliwość.

 

Regularne przeglądy Bike Parku przy ulicy Stanisława Moniuszki w Suwałkach i włączone oświetlenie dla młodzieży po zmroku - to apel Marioli Karpińskiej, która podniosła temat na wrześniowej sesji Rady Miasta. Jak mówiła radna, sama młodzież prosiła, by po zmroku nie gasić oświetlenia, gdyż jeżdżą wtedy po ciemku, a po szkole i w godzinach wieczornych przebywa tam sporo osób.

- Jest to miejsce, gdzie dużo młodzieży spędza czas. Po deszczach i ulewach potworzyły się leje, a miejsce jest dosyć wymagające tego, żeby było tam bezpiecznie. Druga sprawa to skoszenie tam traw i oświetlenie. O godzinie 20.00 jest już naprawdę bardzo ciemno, a młodzież dopiero o 19.00 się zjeżdża, a godzinę później światła są już zgaszone i oni biedni tak jeżdżą na rowerach. Jest też prośba młodzieży, żeby zimą o 16.00 też już włączyć oświetlenie, bo po lekcjach tam przychodzą i też jest ciemno.  

W odpowiedzi Czesław Renkiewicz, prezydent Suwałk przyznał, że oświetlenie na dwie, trzy godziny po zmroku faktycznie powinno być włączone. Dodał też, że teren Bike Parku w przeciągu najbliższych miesięcy zostanie podłączony do miejskiego monitoringu. 

- Rzeczywiście po opadach deszczu ta ziemia nie jest jeszcze taka zwięzła, ukształtowana. Dlatego też my cały czas tam poprawiamy, remontujemy te skarby. Teren, jeżeli chodzi o bezpieczeństwo jest pod nadzorem Ośrodka Sportu i Rekreacji. Teraz uzyskaliśmy dofinansowanie na zainstalowanie tam kamer i teren ten zostanie objęty monitoringiem miejskim. Nastąpi to w najbliższych miesiącach. Jeżeli chodzi o świetlenie tego miejsca, to rzeczywiście w ramach programu oszczędności zostało ono wygaszone. Ceny energii elektrycznej w tej chwili w jakiś tam sposób się ustabilizowały, zobaczymy co przyniesie przetarg, który ogłosiliśmy. Jeżeli będzie zapotrzebowanie ze strony młodzieży, to uważam, że takie oświetlenie powinno tam być. Ośrodek Sportu i Rekreacji powinien rozświetlić ten teren do określonej godziny. Dobrze, żeby nocą, gdy nikt nie jeździ ono nie świeciło, ale porą wieczorową, po zmroku nic nie stoi na przeszkodzie, żeby te 2-3 godziny ten teren był bezpiecznie oświetlony. 

 

Foto: UM Suwałki 

Dodaj komentarz