Uratowali psy pod którymi załamał się lód

Uratowali dwa psy które trzymały się tafli lodu i nie mogły wyjść z wody

 

Do nietypowej interwencji suwalskich strażaków doszło w miniony poniedziałek (13.03). Uratowali oni dwa psy które trzymały się tafli lodu i nie mogły wyjść z wody.

 

W miniony poniedziałek przed godziną 15.00 do Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego PSP w Suwałkach wpłynęło zgłoszenie o topiących się psach na jeziorze, pod którymi załamał się lód. Po dojeździe na miejsce zdarzenia funkcjonariusze zastali dwa psy w odległości około 30 metrów od brzegu, które trzymały się tafli lodu dwoma przednimi łapami i nie mogły wyjść z wody. Strażacy za pomocą sań lodowych zabezpieczeni w ubrania wypornościowe wydostali oba zwierzęta z zagrożonego akwenu na brzeg. 

 

W zdarzeniu brały udział zastępy Specjalistycznej Grupy Wodno-Nurkowej z JRG 1 oraz JRG 2 w Suwałkach. 

Foto: KM PSP Suwałki

3 Komentarzy

Brawo ! Teraz pieski dzielnie mogą służyć np. w ostrołęckim zoo ! Ważne, żeby ktoś odpowiedni zajął się ich psychiką po tak traumatycznym doświadczeniu. Tupnąć nóżką i już uciekają z podkulonym ogonem - tak trauma zazwyczaj wpływa na zwierzęta

Live in

15/03/2023

Chylę nisko głowę przed ludźmi, którzy w zwierzęciu widzą nie przedmiot, a istotę żywą, czującą, cierpiącą. I serca dziękuję Panom Strażakom, wiedzących doskonale z doświadczenia, jak wiele zadań ratowniczych wykona pies, których człowiek nie jest w stanie wykonać. I nawet jeśli wyciągnięte z wody nieszczęśniki to nie psy ratownicze, to i tak chwała ich wybawcom.

Dodaj komentarz