Strefa „Kiss & Ride" powstanie do końca kwietnia

Utworzenie przy Szkole Podstawowej nr 4 strefy postojowej typu „Kiss & Ride"

 

Do końca kwietnia bieżącego roku Zarząd Dróg i Zieleni w Suwałkach ma opracować stałą organizację ruchu i ustawić oznakowanie pionowe na zatoce parkingowej przyległej do ulicy Wojska Polskiego. 

 

O utworzenie przy Szkole Podstawowej nr 4 im. ks. K.A. Hamerszmita w Suwałkach strefy postojowej typu „Kiss & Ride" w celu poprawy płynności ruchu ulicznego, apeluje Kamil Klimek z klubu Suwałki Przyszłości. Radny skierował pismo do prezydenta Suwałk ze względu na sytuację parkingową przy Szkole Podstawowej nr 4, która występuje głównie w godzinach porannych. Jak przekazał w swojej interpelacji radny Klimek, dostrzega on poważny problem z którym borykają się rodzice dzieci uczęszczających do tej szkoły. Dotyczy on trudności z zaparkowaniem auta, a tym samym bezpiecznym oraz sprawnym przywiezieniem dziecka do szkoły. Czasami dochodzi do trudnych, a wręcz niebezpiecznych sytuacji drogowych, gdzie wobec braku wolnego miejsca parkingowego i uciekających cennych minut, rodzice zatrzymują się na pasie służącym do jazdy i..."wypuszczają" z auta swoje dzieci. Kamil Klimek chciał również zachęcić, aby strefę przy SP4 potraktować jako pilotaż służący ocenie skuteczności takiego rozwiązania, które można w przyszłości wprowadzić przy innych suwalskich szkołach. 

 

Jak wyjaśnił w odpowiedzi Czesław Renkiewicz, prezydent Suwałk, strefa „Kiss & Ride" oznakowywana jest w innych miastach za pomocą oznakowania poziomego koloru niebiesko - żółtego oraz tabliczek. Obecnie w polskich aktach prawnych brak jest definicji takiej strefy a co za tym idzie, brak jest znaków drogowych pionowych jak i poziomych określających taką strefę. Rozwiązaniem zgodnym z obowiązującymi przepisami jest ustawienie znaków pionowych B-35 „zakaz postoju" z określeniem godzin obowiązywania zakazu (w godzinach 7.00 -16.00) i wydłużeniem czasu postoju do 2 minut.

- Jednakże biorąc pod uwagę dobro mieszkańców, poleciłem dyrektorowi Zarządu Dróg i Zieleni w Suwałkach opracowanie stałej organizacji ruchu i ustawienie oznakowania pionowego do końca kwietnia bieżącego roku zgodnie z załączoną koncepcją - przekazał włodarz.

 

12 Komentarzy

a jak miał nie polecić. Toż to jego radny i w dodatku rodzina i wybory za pasem. Obrzydliwe to wszystko. Kolesiostwo, kumoterstwo i robienie z ludzi idiotów.

Sam pomysł pomysłem (oczywiście nie przypadkowo przed wyborami mamy wysyp "kiełbasy" wyborczej), ale oczywiście jest (nie)jedno ALE... odbieranie dziecka czasem wydłuża się i nie trwa 2 minut, a na przykład 5 czy 6, bo -  dziecko kończy lekcje o 11:30 i idzie na obiad na stołówkę (tam stoi w kolejce), je obiad i potem dopiero do szatni i trudno przewidzieć ile czasu to potrwa... inny przykład - dziecko ma ostatni WF na hali OSIR lub Stadionie i nie wiem ile czasu potrwa jego powrót z w/w obiektów do szkoły i do mojego auta... dziecko zimą - w szatni dłużej się ubiera niż 2 minuty bo ma kurkę, długie buty, szalik, czapkę... itp. itd... co wtedy... mogę czekać?? muszę jechać na parking Biedronki czy są inne rozwiązania??? 

Skoro jest parking tylko dla rodziców (który od 8.30 będzie świecił pustkami),  to gdzie jest parking tylko dla pracowników? 

Gość

03/04/2024

Pomysly przed wyborami wyrastają jak grzyby po deszczu. Trzeba pamiętać,  że  sporo grzybów jest niejadalnych. Pomysły też są nietrafione.

Gość

03/04/2024

Panie Prezydencie, proszę zająć się parkingiem przy SP2. Tam jest prawdziwy  problem. Proszę nie uszczęśliwiać tych, ktorzy tego nie potrzebują. 

Adamek

03/04/2024

Czy w naszym mieście warto iść na wybory? Nawet trzeba, żeby coś zmienić. Nie powinno wykorzystywać się prywatnych kontaktów do "kiełbasy" przedwyborczej. Czas na zmiany.

Zawsze sądziłem,  że Prezydent Miasta zajmuje się ważniejszymi sprawami niż ustawianie znaków parkingowych. Jednak teraz widzę,  że więzy krwi są biorą górę nad rozsądkiem i obowiązkami służbowymi.  Kolejna prywata i kolejne złe decyzje, podobnie jak było z logo miasta. 

Sąsiad

03/04/2024

Panie Radny Klimek. Spacert dookoła Suwałk.  Rolki. Biegi. Zdrowy tryb życia  to ze Sportowej można spacerkiem do szkoły.  Nie będzie problemu z parkingiem.

Adam Danieluk

04/04/2024

A my to w Polsce mieszkamy, czy w stanach, własnego języka nie mamy, przykre to jak fascynujemy się zagranicznym ,,szfargotem,, można chyba nadać polską nazwę takiej strefy.

Panie radny i Panie prezydent  w Suwałkach jest  więcej szkół podstawowych i ponadpodstawowych i problem jest w całym mieście . Pytanie moje brzmi który dzban wymyślił strefę ekonomiczną przy raczkowskiej i wydał zgodę na jej powstanie A nie pomyślał o ciągsch komunikacyjnych . Pytanie 2 ul. Piaskowa  wszystkie nauki jazdy i egzaminy WORDU TAM jeżdżą  . Ludzie do zakładu energetycznego też jeżdżą . A dziura na dziurze . Czyżby nie warto remontować tej ulicy . Moim zdaniem  jest to jedna z bardziej reprezentacyjnych ulic Suwałk choc na.  uboczu 

Dodaj komentarz