Sezon na SUWER-a

trzeci sezonu funkcjonowania w Suwałkach Miejskiego Systemu Rowerowego

 

W sobotę 1. kwietnia rozpoczyna się trzeci sezonu funkcjonowania w Suwałkach Miejskiego Systemu Rowerowego SUWER.

 

Od 1. kwietnia do 24, października funkcjonować będzie w 2023 roku SUWER. Miejskie rowery cieszą się w mieście sporą popularnością i wiele osób czekało na ich powrót. Przypomnijmy tylko, że w ubiegłym sezonie SUWER został wypożyczony 80 tysięcy razy. W tym czasie przejechanych zostało ponad 250 tysięcy kilometrów. System Roweru Miejskiego to 160 rowerów w tym 142 rowery standardowe, 15 rowerów elektrycznych i 3 typu tandem, rozmieszczonych na 17 stacjach w całym mieście. Rower można wypożyczyć w aplikacji mobilnej roovee lub przez biuro obsługi klienta lub sms. Wszystkie informacje dostępne są na stronie https://suwer.pl/

- Jesteśmy już przygotowani do rozpoczęcia trzeciego sezonu Miejskiego Systemu Rowerowego SUWER. Zakończył się serwis i oględziny wszystkich rowerów. Otrzymaliśmy zapewnienie, że rowery są przygotowane do sezonu. Jednoślady są czyste, baterie naładowane, łańcuchy naprężone i przesmarowane, koła napompowane. Nasi pracownicy przeprowadzili już kilka jazd próbnych kilkoma losowymi rowerami. Wszystko działa bez zarzutu – informuje Czesław Renkiewicz, Prezydent Suwałk na dzień przed uruchomieniem systemu.

Trzeci sezon SUWER-a jest ostatnim, na który Miasto Suwałki ma zawarta umowę. W trakcie tego roku zostanie ogłoszony przetarg na prowadzenie systemu w latach kolejnych. Zmianą będzie na pewno wydłużenie funkcjonowania sezonu. Miasto chce również wejść we współpracę z Gminą Suwałki i ustawić nowe stacje na terenie naszego sąsiada. 

Dodaj komentarz