Przetarg na budowę ulicy Hiszpańskiej

budowa odcinka ulicy Hiszpańskiej pomiędzy Chorwacką i Zastawie

 

Suwalski Ratusz ogłosił przetarg na budowę odcinka ulicy Hiszpańskiej pomiędzy Chorwacką i Zastawie. Termin zgłoszeń upływa 14. kwietnia. 

 

Urząd Miejski w Suwałkach poszukuje wykonawcy do wybudowaniem odcinka ulicy Hiszpańskiej pomiędzy Chorwacką i Zastawie. Na tę inwestycję Miasto otrzymało blisko dwa miliony złotych dofinansowania z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Wartość całej inwestycji jest szacowana na ponad 3,6 mln zł. Wykonawca na przedmiotowym odcinku będzie musiał wykonać asfaltową jezdnię, zieleń, chodniki i ścieżkę rowerowa, a także przebudować sieć. Zgodnie z zapisami przetargu czas na realizację zadania od dnia podpisania umowy wynosi 210 dni, lecz nie później niż do 30 listopada 2023 r.  

- To kolejna ulica osiedlowa, która powstanie w zachodniej części Suwałk, gdzie obecnie kwitnie budownictwo jednorodzinne. Cieszymy się z każdego przyznanego naszemu Miastu dofinansowania. Dziękuję za środki na budowę ulicy Hiszpańskiej. To bardzo dobra wiadomość dla mieszkańców tej części Suwałk – informuje Czesław Renkiewicz.

1 Komentarzy

Fajne że powstaje nowa ulica. Szkoda że tylko z tej ul będzie cieszyć się garstka mieszkańców miasta. Są ul w mieście, a własciwie osiedle po sąsiedzku min.ul Bałtycka czy Targowa ,które proszą się o nowa nawierzchnię i oświetlenie Non stop dziura na dziurze i ciemność  .ZDi Z nie nadąża z naprawą tej drogi.Dodam jeszcze,iż z tej drogi byli by zadowoleni nie tylko mieszkańcy  osiedla ale również inni mieszkancy miasta i nie tylko .

Dodaj komentarz