Pobiegną z Suwałk do Krakowa w szczytnym celu

12 lipca z Suwałk wystartuje "Bieg po emocje"

12 lipca z Suwałk wystartuje "Bieg po emocje" - sportowe wyzwanie oraz akcja charytatywna w jednym. Uczestnicy wyruszą w ponad 900-kilometrową przygodę do Krakowa trasą green velo.

 

Pomysłodawcą charytatywnego projektu sportowego o nazwie Bieg po emocje jest Szymon Makuch. Projekt zaczął realizować w 2019 roku od samotnego przemierzenia Islandii z północy na południe, dla wtedy 15-letniego Kacpra Turaczyka, który jest chory na nieuleczalną chorobę zaniku mięśni. 

 

- 620 kilometrów, które pokonałem w ciągu 11 dni zmieniły życie Kacpra i moje. Nie dość, że dzięki wspaniałym ludziom, udało mi się zebrać ponad 30 tysięcy złotych na terapię dla Kacpra, to w dodatku w moje życie tchnęła nowa energia i poczucie sensu. To zaowocowało pomysłem aby podobną akcję zorganizować w roku następnym. W sierpniu 2020 roku udało mi się ukończyć bieg z Helu do Krakowa wraz z pomocą wspaniałej ekipy supportowej. Razem przemierzyliśmy 800 kilometrów w 10 dni. Udało nam się dzięki temu zebrać 40 tysięcy złotych dla niepełnosprawnego 32 letniego Łukasza Daty, biegacza po wylewie. W tym roku natomiast chcemy przebiec dystans dzielący Suwałki i Kraków a naszym celem jest jak największe rozpowszechnienie zbiórki funduszy dla absolutnie niesamowitej Basi Turek: https://fundacjamalak.pl/aktualnosci/akcje-charytatywne/basia-turek/ - przekazał Szymon Makuch.

 

Basia Turek jest osobą niepełnosprawną w 90 % i w 100 % zależną od innych osób. Jej marzeniem jest zebranie pieniędzy na własne, dostosowane do jej potrzeb mieszkanie. Jest niezwykłą osobą, ponieważ jest kimś kto motywuje innych do działania. Basia ma ogromne przełożenie na życie innych ludzi w całej Polsce. Nie potrafi samodzielnie wstać z łóżka, a mimo to jeździ  po całym kraju prowadząc szkolenia, warsztaty, spotkania których celem jest motywowanie, dopingowanie i wsparcie coachingowe w trudnych życiowych sytuacjach. Ponadto napisała fenomenalną książkę pod tytułem 'Pełnymi garściami', która stanowi wywiad rzekę o jej życiu oraz opisuje jak mimo mogło się wydawać niemożliwych do przejścia przeciwności losu udaje jej się z niepełnosprawnością wygrywać i motywować ludzi do przekraczania swoich granic. 

 

Trasa tegorocznego biegu zaczyna się 12 lipca w Suwałkach, skąd uczestnicy wyruszą w ponad 900-kilometrową przygodę do Krakowa trasą green velo. Więcej informacji: www.biegpoemocje.pl

Dodaj komentarz