NFZ Suwałki - ułatwienie dla osób z problemami słuchu

Podlaski Oddział Wojewódzki Narodowego Funduszu Zdrowia delegatura w Suwałkach

Podlaski Oddział Wojewódzki Narodowego Funduszu Zdrowia Delegatura w Suwałkach zainstalował pętlę indukcyjną z myślą o osobach z problemami słuchu.

 

Podlaski Oddział Wojewódzki Narodowego Funduszu Zdrowia zwiększa dostępność informacyjno-komunikacyjną i niweluje bariery komunikacyjne osób z problemami słuchu. W tym celu uruchomiona została mobilna stanowiskowa pętla indukcyjna, której zadaniem jest ułatwienie komunikacji osób niedosłyszących lub słabosłyszących z pracownikami Oddziału.

 

Stanowisko z pętlą indukcyjną oznakowane jest dedykowaną naklejką i mieści się w Dziale Obsługi Klientów. W celu skorzystania z urządzenia należy zgłosić taką potrzebę pracownikowi Oddziału albo podejść do oznakowanego stanowiska i gotowe: można rozmawiać bez barier. Pętla indukcyjna jest urządzeniem przenośnym i można z niej korzystać w dowolnym pomieszczeniu.

 

Mobilna pętla indukcyjna jest skutecznym wsparciem dla osób korzystających z implantów ślimakowych i aparatów słuchowych, wspomagając słyszenie i rozumienie mowy, co jest szczególnie istotne w miejscach publicznych. Osoby korzystające z aparatów lub implantów często napotykają trudności w rozumieniu mowy, gdyż urządzenia tego typu wzmacniają wszystkie dźwięki, również te zakłócające mowę np. szumy lub szmery. Działanie takiego urządzenia opiera się na wyciszeniu zbędnego tła, dzięki czemu mowa ludzka jest dużo lepiej słyszana i rozumiana. Pętla przesyła bezprzewodowo wzmocniony i przetworzony sygnał wprost do aparatu lub implantu klienta. Również osoby gorzej słyszące ale bez aparatu lub implantu mają możliwość korzystania z tego urządzenia poprzez słuchawkę, którą przykłada się bezpośrednio do ucha odbiorcy.

Dodaj komentarz