Nabór wniosków na dofinansowanie Rodzinnych Ogródków Działkowych

dofinansowanie budowy lub modernizacji infrastruktury ogrodowej

 

Do 15 maja trwa nabór wniosków o udzielenie dotacji na dofinansowanie budowy lub modernizacji infrastruktury ogrodowej na Rodzinnych Ogródkach Działkowych.

 

Czesław Renkiewicz, Prezydent Suwałk ogłosił ósmy nabór wniosków o udzielenie dotacji na dofinansowanie budowy lub modernizacji infrastruktury ogrodowej. Wnioski można składać do 15 maja 2024r. Dofinansowanie może być udzielane do wysokości 50% nakładów na dane zadanie inwestycyjne. Wnioski złożone przez Rodzinne Ogrody Działkowe rozpatruje specjalnie powołana do tego komisja.

- 100 000 zł, taką kwotą dofinansujemy Rodzinne Ogródki Działkowe w naszym mieście. Pieniądze trafią do trafią do tych ogrodów., które przygotują propozycje. Będą przeznaczone na budowę lub modernizację infrastruktury służącej wszystkim użytkownikom działek. W ciągu 7 lat od kiedy wprowadziliśmy ten program udało nam się wesprzeć aż 51 projektów na łączną kwotę 520.620 zł. Cieszę się, że RODy dalej chętnie korzystają z tych środków. To bardzo dobra inicjatywa, dzięki niej możemy pomagać mieszkańcom w renowacji miejsc ich wypoczynku - poinformował włodarz. 

Jakie to były projekty? Między innymi budowa i modernizacja alejek ogrodowych, remont i budowa ogrodzeń. Remonty i modernizacja świetlic lub wiat do spotkań. Budowa lub modernizacja sieci nawadniająco-wodociągowej.

1 Komentarzy

Dodaj komentarz