Na suwalskich bulwarach brakuje toalet

Potrzeba udostępnienia toalet w obszarze suwalskich bulwarów

Potrzebę udostępnienia toalet w obszarze suwalskich bulwarów zgłosił Zdzisław Przełomiec, przewodniczący Rady Miasta Suwałki.

 

Sytuacja pandemiczna spowodowała, że nastąpiło zamknięcie istniejących obiektów kultury i rekreacji, czego konsekwencją jest brak dostępu do toalet tam zlokalizowanych. W przypadku Bulwarów nad Czarną Hańczą toalety znajdują się Galerii Stara Łaźnia, która w sposób ustawowy przestała pełnić swoją funkcję kulturalną, a tym samym odcięła dostęp do WC. Sytuacja ta trwa od wielu tygodni i przerwana może zostać tylko w przypadku zdjęcia obostrzeń pandemicznych. 

 

- W całej przestrzeni Bulwarów, poza Galerią brak jest jakiejkolwiek innej infrastruktury. Najbliższe toalety dla osób spacerujących w tym obszarze znajdują się w bazie OSIR nad zalewem Arkadia oraz w centrum miasta, a więc miejscach dość znacznie oddalonych. Zasadnym wydaje się jest szczegółowe rozpoznanie sprawy oraz podjęcie stosownych działań. Rzecz wydaje się być bardzo pilna, m.in. z uwagi na zbliżający się majowych weekend, czyli czas spacerów w atrakcyjnej przyrodniczo przestrzeni miasta. Także w odległej perspektywie, ewentualnego powrotu pandemii i ponownego wprowadzania ograniczeń sprawa będzie musiała być uregulowana na stałe - interpeluje radny. 

4 Komentarzy

W bazie OSIR są publiczne toalety? Jeżeli nad zalewem Arkadia, to i w Aqaparku - kurcze gdzie? Gdzie w centrum miasta są publiczne toalety? Kiedyś były w parku M.Konopnickiej, a obecnie?

Suwalczanin

01/05/2021

Dodane przez An w odpowiedzi na

Kiedyś to cały "park" Konopnickiej był jednym wielkim szaletem publicznym.

strzała

29/04/2021

Nowe czasy, stare problemy. Suwałki zawsze były słabo wyposażone w toalety. To pokłosie niskiej higieny ludzi i jeszcze niższej kultury higieny włodarzy.

Dodaj komentarz