Krzysztof Cugowski, Viki Gabor i Natasza Urbańska w Suwałkach. Trwają przygotowania do koncertu TVP

Telewizja Polska organizuje w Suwałkach koncert pod hasłem "Razem dla bezpiecznych granic"

 

W najbliższą niedzielę 17. września Telewizja Polska organizuje w Suwałkach koncert pod hasłem "Razem dla bezpiecznych granic". Na Bulwarach trwa właśnie budowa sceny, na której wystąpią m.in. Krzysztof Cugowski, Viki Gabor i Natasza Urbańska.

 

W minionym tygodniu na sesji Rady Miasta Suwałki radni wraz z prezydentem rozmawiali o koncercie, który zamierza zorganizować w mieście Telewizja Polska. Wtedy wiadomo było jedynie tyle, że przy Starej Łaźni na suwalskich bulwarach ma zostać rozstawiona największa w historii miasta scena o wymiarach 35 metrów na 20 metrów głębokości oraz że zaplanowano udział Zespołu Reprezentacyjnego Wojska Polskiego i solistów. Teraz wiadomo już jednak więcej. 

 

W poniedziałek (11.09) Zarząd Dróg i Zieleni w Suwałkach poinformował, że w dniach 11 – 21.09.2023 r.  zostaje wyłączona z ruchu ul. A. Wajdy za wjazdem do Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego) wraz z przyległymi parkingami. Rozpoczęła się bowiem budowa sceny na niedzielny koncert. Natomiast w programach TV dostępny jest już opis tego, co dziać się będzie na suwalskich Bulwarach. W mieście wystąpią Łukasz Drapała, Tadeusz Seibert, Krzysztof Cugowski, Viki Gabor oraz Natasza Urbańska. Początek w niedzielę 17. września o godzinie 18:35 na żywo w Suwałkach i na antenie TVP1. 

- W rocznicę sowieckiej napaści na Polskę telewizja wyemituje koncert będący wyrazem wdzięczności dla żołnierzy Wojska Polskiego, którzy pilnują bezpieczeństwa na granicach kraju. W repertuarze znajdą się znane piosenki wojskowe i najpiękniejsze pieśni patriotyczne. Miejsce widowiska jest nieprzypadkowe. Przesmyk Suwalski ma dzisiaj, w kontekście rosyjskiej agresji na Ukrainę, doniosłe znaczenie strategiczne, nie tylko dla Polski, lecz także dla całego regionu bałtyckiego. Przerywnikami koncertu będą felietony zawierające relacje z aktualnej sytuacji na polskiej granicy. Wśród wykonawców znajdą się m.in. Reprezentacyjny Zespół Artystyczny Wojska Polskiego, Raperzy WOT, Łukasz Drapała, Tadeusz Seibert, Krzysztof Cugowski, Viki Gabor oraz Natasza Urbańska. Artystom będzie towarzyszyć formacja RBand pod dyrekcją Filipa Sojki. Gospodarzami wieczoru zostaną Małgorzata Opczowska i Rafał Brzozowski - czytamy w opisie wydarzenia.

Dodajmy, że organizacja koncertu przez TVP była jednym z powodów, jakie podał Ignacy Ołów, dyrektor Suwalskiego Ośrodka Kultury, gdy odwoływał koncert z okazji 10-lecia SOK Bisz, Marika, Matylda/Łukasiewicz, który miał odbyć się tego samego dnia. 

 

31 Komentarzy

Adrian

11/09/2023

Czy dyr. Ołów na prawdę myśli że pop-gwiazdki z TVP zastąpią obiecany koncert i mogą być atrakcyjne dla młodzieży?

A jakie gwiazdy mialy wystąpić w tak zwanym SOK? Bo nie znam żadnej?

 

Jakbyście wykupili bilety do SOK-u, to odbyłyby się dwa koncerty...a może wladze Suwałk chciały się popromować na bulwarach???

Nieprzebrane tłumy młodzieży dzielnie walczyły o bilety pod kasami soku. Ale ten drań Kaczyński koncert odwołał 

To tylko ja

11/09/2023

Kolejna odsłona kampanii wyborczej PIS za pieniądze podatników, ubrana w garniturek patriotyzmu. 

Tylko gdzie są władze miasta? Czy naprawdę nie mają nic do powiedzenia?

Gwiazdy koncert mega i lody i Dmuchance nad zalewem dobre polaczenie

Anonymous

11/09/2023

Posłuchajmy polskich wykonawców, a eksperci zamętu niech zamilkną.

Lietuvis

11/09/2023

W Suwalkach mogłaby wystąpić też jakaś wielka litewska pop gwiazda. Toć Suvalkai prawie już Litwa. W ramach ogłaszanej wielce współpracy i sąsiedztwa. 

Widzę tu kilku psich ogrodników.. przecież zarobią hotele i gastronomia! Teraz dla mieszkańców i miasta liczy się każdy grosz

Anonymous

12/09/2023

Dodane przez KASIA w odpowiedzi na

a co ma zarobek hotelu i knajpy do mieszkańca miasta. Mieszkańcy zapłacą za zdewastowaną zieleń, połamane drzewa, rozjechane chodniki. Impreza dla gawiedzi. Pan Prezydent winien poinformować czy TVPis zapłaci za wyrządzone szkody.

Masz zero  mózgu najlepiej to tylko krzakami zarosnąć i robakami epoka dżungli rozrywka powinna być cały czas zabawy imprezy dyskoteki

 

 

 

 

 

 

Dyrektor Nikiel

11/09/2023

Tej ekipie to już tylko Suwałki pozostały. Noooo może jeszcze Pawłówka lub Taciewo.

RADAGAST

12/09/2023

widać nie zadowolonych , no to nie idż i nie marudż jak ciota , siedż w domu i czekaj aż cud się wydarzy , zawsze znajdą się tacy co im wszystko nie odpowiada , typowe buractwo ze słomą w butach 

Jan

12/09/2023

Dodane przez RADAGAST w odpowiedzi na

buractwo to ci którzy biorą wszystko co  im pod nos podstawią. Argumentacja bez sensu. Ale co można oczekiwać po prostakach i nieukach. Oni są dumni ze swego nieuctwa, prostactwa i chamstwa. Takie czasy. Straszne!

...zgadzam się, miejmy nadzieję, że ten przysłowiowy dzień 4 września 476 r. nastąpi już niebawem..... 

Ma znakomity głos. Kiedyś non-stop słuchałem Budki Suflera na winylach i taśmach magnetofonowych. Zwłaszcza "Za ostatni grosz". Coś pięknego.  :-)

Piszesz poważnie? Cugowski śpiewał za ostatni grosz? W okresie płyty "Za ostatni grosz" (1982) nie było w Budce Suflera przyszłego pisowca  Cugowskiego, wtedy śpiewał Romuald Czystaw (w tym mniej więcej  okresie również Felicjan Andrzejczak, Izabela Trojanowska i Urszula). Pomijając względy polityczne, to moim zdaniem Cugowski  skończył się już  w latach 70., to co nagrywał później wraz z B.S.(koniec lat 80, lata 90-te) to niestety popelina. Przyznaję natomiast, że  płyta "Cień wielkiej góry" B.S. z Cugowskim z  1975 r. do tej pory "wbija mnie w fotel" i uważam ten album  za jedno z najwybitniejszych dzieł w historii polskiego rocka. Odnosząc się poniekąd do Twojej opinii, osobiście  uwielbiam "Czas ołowiu" i  "Noc komety" ale też nie śpiewał tam Cugowski a Andrzejczak.

Krzysztof Cugowski "Za ostatni grosz" śpiewał na płycie "Było". Lawirujesz Lewski.

@ciekawski lewita

To prawda, pan Cugowski nie wystąpił w "Za ostatni grosz". Co nie zmienia faktu, że głos ma znakomity.

Dodaj komentarz