Konferencja Stowarzyszenia „Euroregion Niemen”

Wybór władz organizacji, zatwierdzenie sprawozdania z działalności

 

Wybór władz organizacji, zatwierdzenie sprawozdania z działalności i prezentacja raportu finansowego za ubiegły rok – to główne punkty posiedzenia Stowarzyszenia „Euroregion Niemen”.

 

Posiedzenie Stowarzyszenia „Euroregion Niemen” odbyło się w miniony czwartek (27.06) w siedzibie stowarzyszenia w Suwałkach. Podczas spotkania dokonano wyboru konwentu stowarzyszenia. Jego przewodniczącym został Cezary Cieślukowski, przewodniczący sejmiku województwa podlaskiego, a w skład gremium weszli: Tadeusz Chołko, Witold Liszkowski, wójt gminy Puńsk, Karol Sobczak, burmistrz Olecka, Konrad Kazaniecki, burmistrz Gołdapi i Sławomir Sieczkowski, zastępca burmistrza Augustowa.

 

Konferencja Krajowa zatwierdziła też plan działań i plan finansowy stowarzyszenia na 2024 r. Podczas posiedzenia odbyły się konsultacje dotyczące wizji współpracy terytorialnej w przyszłości po roku 2027 poprowadzone przez przedstawicieli Centrum Projektów Europejskich: Radosława Kapelę i Miłosza Wielgata. Członkowie Stowarzyszenia mieli okazję zgłaszać pomysły dotyczące przyszłych programów współpracy terytorialnej na obszarze Polski północno-wschodniej.

 

Stowarzyszenie „Euroregion Niemen” zajmuje się m.in. organizowaniem i koordynowaniem całokształtu współpracy transgranicznej podmiotów strony polskiej z podmiotami regionu innych krajów w ramach Euroregionu Niemen. Stowarzyszenie zarządza środkami Unii Europejskiej w ramach popierania współpracy przygranicznej.

 

5 Komentarzy

Trudne pytanie

01/07/2024

Dlaczego falkowski niszczyciel jezior otrzymuje cały czas dotacje od ciedlukowskiego kierownika. W jeziorach falkowskiego ryby padają, brak zycia w jeziorach a dostał teraz w prezencie jezioro Wigry. Jaki to sens? Kto to wymydla?

Goyim,

01/07/2024

Jakby ludzie poznali całą prawdę o pospolitej  wydmuszcze o nazwie Euroregion Niemen  i prawdziwych  początkach tego tworu to by nie tylko  spadli z krzeseł ale się  też zastanowili dlaczego spec służby w ramach woj. suwalskiego tak bardzo walczyły aby ten sztuczny  twór nadal pozostał pod kontrolą byłego marnego  wojewody suwalskiego C.C. Jak poznacie całą karierę tego osobnika  który jako Dyrektor Sejmiku podawał wodę mineralną i kawę wybranego na wojewodę przez Bolesława .P. mianowanego Pełnomocnika Rządy na woj. suwalskie przez koszer Tadeusza Mazowieckiego aka Icek Dickman to wtedy zrozumiecie kto tak naprawdę zarządza tym  miastem nie tylko przed II W.S ale też po tzn. koszernym Okrągłym Stole. Ludzie po tzn. koszernym  SGPS mieli otwarte wrota do tzn. karier po Okrągłym Stole. Resztę trzeba sobie samemu dopowiedzieć dlaczego Miasto Suwałki nie ma szans na  ekonomiczny i technologiczny rozwój nawet kiedy ten sam osobnik Cezary C. nagle zostaje nominowany na Prezesa SSSE ,w chwili kiedy na koncie SSSE jest ponad 1 mil zł. gotówki. Przyjdzie taki dzień że mieszkańcy Suwałk przebudzą się z tego cudownego snu o potędze Suwałk, ale wtedy już będzie za pózno aby  uratować Miasto Suwałki przed drugim bankructwem. Obywatele Suwałk, śpijcie nadal ale cudu na pewno  nie będzie. 

Jak zapytacie się  Pana Gedymina Zimnickiego , byłego Wice-szefa SB na województwo  suwalskie i jego Szefa ,który był nauczycielem WF  w jednej ze szkół suwalskich o te wszystkie sprawy i osobników którzy dzisiaj rządza Suwałkami to wtedy zrozumiecie że nic się nie zmieniło w strategicznych obszarach Miasta suwalski. Ponadto jeśli zapytacie  Szefa UOP-u Baranowskiego na był województwo suwalskie to wtedy zrozumiecie też inne strategiczne sprawy które zostały zamiecione pod dywan i dziś mamy tego wielorakie skutki ujemne  i destrukcyjne w obszarze nie tylko Miasta Suwałk ale też okolicznych gmin i powiatów. Stary układ jest solidne zakamuflowany i nadal jest kontrolowany przez byłe służby SB oraz UOP. Nic się nie zmieniło od tzn. koszernego Okrągłego Stołu gdyż zgodnie z umową Okrągłego Stołu nic się nie zmieniło .Wy nie ruszacie naszych a my nie ruszamy waszych towarzyszy. Rozumiecie towarzysze ,bo inaczej  w ruch polecą kwity i zdjęcia. Czas się budzić z tego koszernego i koszmarnego snu o wielkich Suwałkach . 

Dodaj komentarz