Drugi rok z rzędu z ujemnym przyrostem naturalnym

W2021 roku w Suwałkach urodziło się 626 osób. Zmarło 799 mieszkańców

Według wstępnych danych w 2021 roku w Suwałkach urodziło się 626 osób. Zmarło 799 mieszkańców miasta.

 

W Suwałkach przez wiele lat utrzymywał się stały dodatni przyrost naturalny. Niestety rok 2020 i 2021 różnią się pod tym względem od lat ubiegłych. Liczba zgonów przewyższyła liczbę urodzeń – wpływ na taką sytuację miała pandemia koronawirusa i bardzo duża liczba zgonów zwłaszcza w końcówce 2021 roku. Jak pokazują wstępne dane w 2021 roku w Suwałkach urodziło się 626 osób. Zmarło 799 mieszkańców Suwałk. Dla porównania w 2020 urodziło się 678  osób, zmarło 720 suwalczan.

10 Komentarzy

Ciekawski lewak

03/01/2022

To ogólny trend. Zgodnie z linią proputinowskiej PiSobolszewii NOWY program 500+ jest profesjonalnie realizowany. W skali całego kraju to "tylko" ponad 510 tysięcy zgonów w 2021 roku. Jest to rekord w historii powojennej Polski. Tak więc tradycyjnie - osiem gwiazdek.

Posłuchaj POL, nie wiem co robi Rynio, czy jest za aborcją i eutanazją - to jego prywatna sprawa i nic Ci do tego. Gwarantuje mu to Konstytucja (uwierz POL - że oprócz flaszki, żarcia i socjalu, jest coś takiego - poczytaj, warto). Rozumiem, że po Sylwestrze Marzeń, Zenek pulsuje jeszcze w głowie, ale to nie powód abyś bełkotał na forum, że ktoś kłamie. Polecam strony GUS (podpowiem Ci,  że to nie sklep gieesu z piwem strong i tanią kiełbasą a Główny Urząd Statystyczny).

suwalczanin

04/01/2022

podaj dane wyjazdu ludzi za chlebem w kadencji pro-niemieckiej polityki PO, wszak władze miast popierają PO, KO, która wedle lewaków tak dobrze radziła rządząc Polską to czemu ta inteligencja prorozwojowa nie prze Suwałk od lat do przodu???

Ciekawski Lewak

04/01/2022

Dodane przez suwalczanin w odpowiedzi na

Nie znam Chleba, nie wiem kto za nim wyjeżdżał. Jeżeli już to po chleb (zwrot "za chlebem" to rusycyzm). Ja pisałem o niewiarygodnej liczbie zgonów w 2021 roku spowodowanej  niekompetencją rządzących i całkowitą zapaścią ochrony zdrowia i nie wiem co to ma wspólnego z emigracją zarobkową Polaków?  Na świecie jest grubo ponad 20 milionów emigrantów polskiego pochodzenia, mówi ci to coś? To przypomnę Ci, że Polacy to nacja emigrantów, najpierw politycznych a później  zarobkowych i kryminalnych. Nie sugeruj więc, że wszyscy wyjechali z Polski za czasów PO. To wtedy w Europie otworzono dla nas rynek pracy, kto mógł to wyjeżdżał, ale to znaczy że UMIERAŁ, widzisz różnicę? Antyunijną i proputinowską kwestię polityki obecnego rządu pozostawię po prostu bez komentarza..... ...jeżeli chodzi o rozwój Suwałk jest on wyraźnie zauważalny, ale trzeba zdać sobie wreszcie sprawę, że nasze miasto to prowincja i Suwałki takim prowincjonalnym miastem na zawsze pozostaną, tak więc nie ma co naginać w tym temacie rzeczywistości.

"zasługa" obecnego rządu:

- odebrali kobietom prawo decyzji o własnym ciele, brak możliwości usunięcia płodu który nie ma szans na przeżycie z wadami genetycznymi jak np bezmózgowie, lekarze panikują bojąc się działań prokuratury .. min nie chcą zbyt szybko rozwiązać ciąży gdy życie matki jest zagrożone,traktując matkę jak inkubator, bo miesiąc 7 to zbyt wielkie ryzyko zgonu, owszem - ... Zdaniem rządzących lepiej zaryzykować zgon obojga niż jednego w imię wartości jaką jest życie 

- rosnąca liczba zgonów, wyżej przedmówca już trafnie zaargumenrowal brak kompetencji rządzących którzy zamiast mądrze kierować Polska służba zdrowia prowadzą do jej upadku, 

- rozdawnictwo pieniędzy nic nie pomoże, mnie tysiak więcej nie przekonuje do urodzenia kolejnego dziecka chodź z mężem mamy je w planach od dwóch lat, wręcz sytuacja jaka jest aktualnie powstrzymuje nas od płodzenia kolejnego, drugiego potomka . 

Mnie osobiście żyło się stokroć razy lepiej za rządów poprzedniego rządu PO który także ma za uszami sporo, wówczas byłam apolityczna, żyło mi się dobrze nie interesowały mnie przepychanki polityczne a wyprzedawanie polski nie dotykało mnie personalnie ... Z kolei od rządu PiS zdecydowanie jestem przeciwko tej bandzie głupców, powodują że milionom Polakom żyje się gorzej, biedniej, trudniej, ... I nie o pandemię tu chodzi a o zarządzanie,brak szacunku do obywateli, łamanie ich prawa i konstytucji, zamiast dbać o porządek na swoim podwórku mają bałagan tak wielki że UE interweniuje dając grzywny które powodują że do Polski napływa mniej pieniędzy... I znowu małp w cyrku to nie dotyczy ale przeciętnego Kowalskiego już bardzo. 

Suwalczanin

04/01/2022

Twój opis Polaków samo mówi za siebie. Kwestia walk o niepodległość, czasy bycia potęgą? Coś ci to mówi czy obraża? Kwestie opieki zdrowotnej były lepsze gdy zamykano szpitale a media siały propagandę jak lekarze i cała kadra jest doceniana na zachodzie? Twoje wolne media pro niemieckie. To tak lewactwo zawsze ceni nasza wspólna niemiecka Unię europejską.

suwalczanin

05/01/2022

spokojnie płaciłem podatki jako kawaler 40 lat a teraz ile dzieci??? Płaciłem podatki jak każdy i nikt nic nie dostawał a teraz po wypłacaniu "socjału", każdy lewak: "moje pieniądze, moje podatki", a wcześniej nie płaciliście podatków? Do lewaka i Lady: wyszukajcie informacji ile polskich firm wyprzedano niemcom i francuzom, które nadal funcjonują, np. LOT: za czasów PO źle prowadzone przynosiło straty i do sprzedania a jak by Niemcy przyjęli od razu zyski do budżetu niemieckiego. Tak się działo z wieloma firmami - dlatego nie było problemów z niemiecką UE. teraz duszą różnymi decyzjami niewygodnych sobie. OK, o Suwałkach - kiedy i jaki rozwoj jak od lat nie możemy przekroczyć tych 70 tyś mieszkańców.  

Dodaj komentarz