Co robi miasto, aby uniknąć podtopień?

 przeciwdziałanie zalewaniu części południowej i zachodniej miasta Suwałki

 

Jakie działania podejmowane są w zakresie przeciwdziałania zalewaniu części południowej i zachodniej miasta, pyta Roman De-Mezer z klubu Razem dla Suwałk. 

 

Radny skierował do prezydenta Suwałk interpelację w sprawie przeciwdziałania zalewania części południowej i zachodniej Miasta Suwałki. Jak przekazał w swoim piśmie, zmiany klimatyczne, nieprzewidywalne zjawiska atmosferyczne i tragedie mieszkańców, których posesje zostały podtopione zobowiązuje nas do dalszych prac i przygotowania konkretnych planów, a także realizowania kolejnych inwestycji w tym zakresie.

- Zwracam się z uprzejmą prośbą o wskazanie działań, które zostały już wykonane w zakresie przeciwdziałaniu zalewaniu części południowej i zachodniej Miasta Suwałki. Jednocześnie proszę o ocenę skuteczności tych działań. Zwracam się równocześnie o wskazanie kolejnych działach w tym zakresie, obecnie  i w przyszłości, realizowanych przez PWiK, Miasto Suwałki lub inne podmioty - czytamy w interpelacji. 
 

4 Komentarzy

Anonymous

03/07/2024

Dodane przez Adolf w odpowiedzi na

zamontowano nowy neon na budynku PWiK-u, a także tenże PWiK dofinansował imprezę "Latające gruchoty". No i kasa się  skończyła.

Dodaj komentarz