Ciąg pieszo-rowerowy na Północnej nie w tym roku

wybudowanie kolejnego odcinka ciągu pieszo-rowerowego na ul. Północnej

 

- W przyjętym przez Radę Miejską budżecie na 2023 rok takie zadanie nie występuje - poinformował prezydent Suwałk w odpowiedzi na interpelację ws. budowy ciągu pieszo-rowerowego na ulicy Północnej. 


O wybudowanie kolejnego odcinka ciągu pieszo-rowerowego na ul. Północnej w kierunku przedszkola Żółty Słonik oraz zakładów pracy wnioskował Kamil Lauryn z klubu "Suwałki Przyszłości". Jak argumentował radny, chodnik na ul. Północnej kończy się na wysokości zakładu „Forte", a brakujący odcinek stanowi niebezpieczeństwo dla rodziców prowadzących swoje pociechy do przedszkola oraz dla pracowników podążających do miejsc pracy, którzy muszą poruszać się po jezdni na brakującym odcinku chodnika.

 

W odpowiedzi Czesław Renkiewicz, prezydent Suwałk przekazał, że w przyjętym przez Radę Miejską w Suwałkach budżecie na 2023 rok takie zadanie nie występuje i tym samym nie będzie możliwe do realizacji w obecnym roku budżetowym. Dodał też, że projekty dotyczące budowy licznych ścieżek rowerowych są zaplanowane do sfinansowania w przyszłej perspektywie finansowej 2021-2027, ze środków regionalnego programu Fundusze Europejskie dla Podlaskiego 2021-2027, w ramach kompleksowego projektu dotyczącego poprawy jakości systemu transportu publicznego pn.: „Wspieranie zrównoważonej mobilności miejskiej w mieście i gminie Suwałki", gdzie założono m.in. budowę ciągów pieszo-rowerowych na terenie miasta i gminy Suwałki.

2 Komentarzy

znowu kulą w płot. Zapomniał co z kolegami z klubu przegłosował dwa miesiące temu :))))))).  Myśląc o przyszłości nie da się wymazać przeszłości, zwłaszcza tej niewygodnej.

Dodaj komentarz