Będzie rozbudowa ulic E. Plater i Sikorskiego

Do 14 czerwca Urząd Miejski czeka na wykonawców

 

Urząd Miasta w Suwałkach ogłosił przetarg na rozbudowę ulicy E. Plater i ulicy Gen. Wł. Sikorskiego oraz Ronda Polskiej Organizacji Wojskowej. 


Do 14 czerwca Urząd Miejski czeka na wykonawców, którzy są zainteresowani rozbudową ulicy E. Plater i ulicy Gen. Wł. Sikorskiego oraz Ronda Polskiej Organizacji Wojskowej w ciągu drogi wojewódzkiej 652 i 655 w Suwałkach wraz z budową i przebudową infrastruktury technicznej. Na tę inwestycję Prezydent Suwałk pozyskał dofinansowanie w wysokości 1,5 mln zł od samorządu województwa z Funduszu Wsparcia Gmin i Powiatów. Cały projekt jest szacowany na ok 3 mln zł.

 

Zakresem zamówienia objęto m.in.: roboty drogowe, przebudowę i budowę sieci oświetlenia ulicznego, przebudowę linii kablowej energetycznej, przebudowę sieci telekomunikacyjnej, budowę kanału technologicznego, budowę sieci kanalizacji deszczowej i sanitarnej, oraz przebudowę wodociągu. Przy robotach drogowych wymieniono m.in budowę dodatkowego pasa do skrętu w prawo z ul. E. Plater w ul. Gen. W. Sikorskiego, rozbudowę części ronda Polskiej Organizacji Wojskowej (pomiędzy wlotem ul. Bulwarowej a ul. Sikorskiego (kierunek zachodni od ronda), budowę dodatkowego pasa ruchu o szerokości min. 3,5 m na ul. Sikorskiego (strona północna) na odcinku od ronda do wjazdu do pawilony handlowego oraz na ul. Bulwarowej na odcinku od ronda do końca zakresu opracowanej dokumentacji, budowę wysp kanalizujących ruch. 

4 Komentarzy

SuwalakPatriota

16/05/2023

Oby nie było tak jak na rondzie na utracie przy aldi, że wszystkie łuki przy zjeździe trzeba wyprostować, bo tiry rozwalają krawężniki.

Rozbudować ? Żeby więcej żwiru jeżdziło ze spec pozwoleniem prezydenta ? Już pisałem, niech też pozwoli jechać przez Chłodną, będzie jeszcze bliżej tirom ze żwirowni na PKP. Za czyje pieniądze ta rozbudowa, sprzątanie piasku i ciągła naprawa rond ?

pisiorek

18/05/2023

No i pewien gość zza krat steruje jak marionetki i zrobią za pieniądze wszystko. Można? można :) kto wie ten wie. 

Renata Cześkiewicz

18/05/2023

Wspanialomyslne władze nastawiały już tyle nowych 'świateł' że rondo powinno być przekształcone w skrzyżowanie ze światłami, a skrzyżowanie obok gdzie skręca się do biedronki również powinno być sterowane światłami, koniecznie tymi 'smart' które z każdej strony pokazują czerwone, a dojeżdżając do nich koniecznie należy swoje odstać nawet będąc jedynym autem/pieszym w okolicy, przy tym należy też kategorycznie zlikwidować śmiertelnie niebezpieczne zielone strzałki do warunkowego skręcania w prawo lub ograniczyć je do mrugnięcia na max jedno auto. Do tego dla oszczędności po 19:30 należy wyłączać w okolicy wszystkie latarnie, bo niby kto normalny mieszka w tej części miasta, a nawet jeżeli to jest już po dobranocce i nie powinno się już wychodzić z domu.

Dodaj komentarz