Ambasador Bośni I Hercegowiny w Suwałkach

Ambasador Bośni i Hercegowiny Koviljki Špirić w suwalskim Ratuszu

 

O współpracy gospodarczej i turystycznej rozmawiano między innymi w poniedziałek (06.03) podczas wizyty Ambasador Bośni i Hercegowiny Koviljki Špirić w suwalskim Ratuszu. 

 

Wczoraj w Urzędzie Miejskim w Suwałkach Pani Koviljka Špirić, Ambasador Bośni I Hercegowiny, spotkała się z władzami Suwałk na czele z prezydentem Czesławem Renkiewiczem. Spotkanie zorganizowano z inicjatywy Konsula Honorowego Bośni i Hercegowiny Pana dr. Stanisława Łuniewskiego. Celem wizyty były rozmowy o współpracy gospodarczej i turystycznej miast obu krajów oraz o Unii Europejskiej, do której Bośnia i Hercegowina chciałaby dołączyć.

- To prawdziwy zaszczyt gościć Ekscelencję Ambasador w Suwałkach. Dziękujemy za tę wizytę. Jak zawsze jesteśmy otwarci na każdą formę współpracy, która przyniesie korzyści dla Suwałk i mieszkańców naszego miasta – mówił Czesław Renkiewicz, który opowiadał Ambasador o Suwałkach.

Koviljka Špirić z wykształcenia jest pedagogiem. W latach 2010 -2014 była ambasadorem Bośni i Hercegowiny w Polsce, a w latach 2014–2017 w Kanadzie z akredytacją na Kubę. Pełniła też m.in. funkcję doradcy premiera i prezydenta w Republice Serbskiej, od 2019 ponownie jest ambasadorem Bośni i Hercegowiny w Polsce. Doskonale mówi i rozumie po polsku.

- Społeczności Bośni i Hercegowiny zależy na zacieśnieniu współpracy i integracji z Europą, Unią Europejską. Jeżeli tylko będą Państwo zainteresowani jestem w stanie wskazać, z którymi firmami lub miastami w Bośni i Hercegowinie można nawiązać współpracę – zapewniała Špirić.

Dodaj komentarz