Zadbaj o swoje mienie na działce

Altanki, ogródki działkowe, domy w budowie - zabezpieczmy swoją własność

Dłuższe dni i sprzyjająca aura sprawiają, że działkowcy częściej przebywają na swoich działkach, zaczynając prace porządkowe. Okres ten staje się jednak także okazją dla złodziei i wandali.

 

Właściciele ogródków działkowych rozpoczynają pierwsze w tym roku prace porządkowe na terenie swoich posesji. Warto przy tej okazji pamiętać o zabezpieczeniu swojego mienia przed wandalami i amatorami cudzej własności. Altanki, ogródki działkowe, domy w budowie to miejsca, które niewłaściwie zabezpieczone mogą stać się przedmiotem działalności przestępczej. Złodzieje korzystają bowiem z okazji i plądrują tego typu pomieszczenia w nadziei odnalezienia wartościowych przedmiotów. Zabezpieczmy nasze mienie przed kradzieżą.

 

  • Nie pozostawiajmy na terenie pomieszczeń działkowych cennych rzeczy, zwłaszcza, gdy pomieszczenia nie są solidnie zabezpieczone przed włamaniem.
  • Nie pozostawiajmy torebek i reklamówek na ławce „na tzw. widoku”, gdy jesteśmy w pobliżu i wykonujemy prace ogrodowe – to co jest widoczne dla nas, widoczne jest i dla złodzieja przechodzącego w pobliżu.
  • Zabezpieczmy dokładnie wejście na teren ogródka, a także wejścia do pomieszczeń, okna itp. – aby podczas naszej nieobecności, zabezpieczenia te nie były łatwe do pokonania.
  • Jeżeli zauważymy podejrzanie kręcące się w pobliżu obce osoby, nie przechodźmy obok nich obojętnie. Zainteresujmy się co tam robią -  może właśnie sprawdzają teren. W razie podejrzeń powiadamiajmy o swoich obserwacjach Policję. Warto korzystać w takim przypadku z pomocy sąsiedzkiej. - Poprośmy o to, aby sąsiad zwrócił uwagę na naszą własność.
  • Spiszmy numery fabryczne i seryjne przedmiotów pozostawianych na działce, zróbmy im zdjęcia, a takie informacje przechowujmy w domu. W razie kradzieży i odnalezienia ich przez policjantów - łatwiej zidentyfikować takie przedmioty.

Dodaj komentarz