Wójt Bakałarzewa przekroczył uprawnienia?

postępowanie w sprawie przekroczenia uprawnień przez wójta Gminy Bakałarzewo

Prokuratura Rejonowa w Suwałkach nadzoruje postępowanie w sprawie przekroczenia uprawnień w dniu 28 kwietnia 2020 roku w Bakałarzewie przez wójta Gminy Bakałarzewo (fot. pierwszy z prawej). 

 

Polega ono na przetworzeniu bez uprawnień danych osobowych mieszkańców Gminy Bakałarzewo, obejmujących PESEL, kod pocztowy, miejscowość zamieszkania, dzielnicę, ulicę, numer domu, numer mieszkanie, imię, drugie imię, nazwisko, drugie nazwisko poprzez ich przekazanie Poczcie Polskiej S.A. z siedzibą w Warszawie dla celów przeprowadzenia w dniu 10 maja 2020 roku wyborów korespondencyjnych na Prezydenta  Rzeczypospolitej Polskiej, czym działał na szkodę interesu publicznego oraz interesu prywatnego osób ze spisu wyborców gminy Bakałarzewo.

 

Osoba fizyczna lub prawna, której dobro zostało bezpośrednio naruszone lub zagrożone przez przestępstwo, jest pokrzywdzonym w postępowaniu karnym. Przedstawiciel lub opiekun pokrzywdzonego małoletniego, całkowicie albo częściowo ubezwłasnowolnionego lub nieporadnego może wykonywać jego prawa. Osoba najbliższa lub pozostająca na utrzymaniu zmarłego pokrzywdzonego może wykonywać jego prawa. W postępowaniu przygotowawczym poprzedzającym wniesienie sprawy do sądu pokrzywdzony jest stroną procesową. W postępowaniu sądowym może być stroną (oskarżycielem posiłkowym), jeżeli tego zażąda do czasu rozpoczęcia przewodu sądowego. Przysługujące pokrzywdzonemu uprawnienia można sprawdzić na stronie Prokuratury Okręgowej w Suwałkach. 

14 Komentarzy

Jak to mówią, kowal zawinił a cygana powiesili :P Najpierw Morawiecki kazał robić wybory i kazał samorządom przekazywać dane Poczcie a teraz prokuratura nadzorowana przez PiS ściga tych którzy mieli to zrobić :P No takich jaj to jeszcze w tym kraju nie było, Łukaszenka to przy tym grzeczny chłopczyk :P

Ale mądrzy samorządowcy, co znają przepisy albo mają bystrych doradców nie poprzekazywali danych mieszkańców. Suwałki czy Białystok nic nie przekazały bo nie było podstawy prawnej. Może wreścię pora w gminie Bakałarzewo zatrudnić sekretarza, kogoś kto zna się na przepisach, a nie udawać że wójt zna się na wszystkim.

Jeśli wpłynęło zawiadomienie do prokuratury to zobowiązana jest rozpoznać sprawę. Mam nadzieję że sprawa zostanie oddalona. Prokurator powinien ścigać wszystkich którzy torpedowali możliwość przeprowadzenia wyborów w konstytucyjnym terminie i których działania prowadziły do tego że wybory musiały by odbyć się na jesień czyli w szczycie pandemii. Grodzki z jego zabójczymi kopertami, prezydenci niektórych miast, totalnie głupia opozycja i niestety niejaki Gowin, powinni ponieść polityczne i prawne konsekwencje swoich działań.

A czym to podpadł wójt Bakałarzewa, że prokuratura sprawdza jego a nie wiernych i służalczych samorządowców z nadania PiS i Zielińskiego? :P Wójt Bakałarzewa danych nie przekazywał ale za pozostałych ręczyć cieżko :P 

Miejscowy

08/06/2021

Panie Wójcie, ktoś Panu po prostu świnie podłożył :P I osobiście nie szukałbym za daleko....Komuś Pan po prostu przeszkadzasz i szukają sposobu żeby się Pana pozbyć.

Porażka

11/06/2021

Ciekawe czy jak mu każą w ogień wskoczyć to czy tez wskoczy :P Gdzie ci ludzie mają swoje rozumy??? Jest wójtem tyle lat i na prawie się nie zna? Kasę gminy wydaje też bez podstaw prawnych?

Dodaj komentarz