Trwa Tydzień Podlaski na Expo 2020 w Dubaju

Ekspozycja "Xylopolis. Miasto zasilane naturą" w Polskim Pawilonie w Dubaju

Osiągnięcia naukowców, artystów i wynalazców z regionu prezentowane są w Pawilonie Polski w ramach ekspozycji: "Xylopolis. Miasto zasilane naturą".

 

Tydzień Podlaski na Expo 2020 w Dubaju to prezentacja tego, co w naszym regionie najciekawsze i najlepsze. Poza ekspozycją w Pawilonie Polski, Województwo Podlaskie wraz z partnerami przygotowało szereg wydarzeń towarzyszących. Były to m.in. koncert chopinowski, Komedia Zasilana Naturą w wykonaniu Fair Play Crew oraz interdyscyplinarny pokaz Adama Zdanowicza Koła Zasilane Naturą, z wykorzystaniem nagrodzonych i najbardziej zjawiskowych pojazdów z jego pracowni.

 

Delegacja z Podlaskiego miała też we wtorek (19.10) okazję odwiedzić pawilon gospodarzy – czterokondygnacyjną budowlę o powierzchni 15 tys. m2, przypominającą sokoła w locie. Tu, w towarzystwie komisarza protokołu Expo, delegacja obejrzała wystawę przedstawiającą przeszłość i teraźniejszość tego kraju.

- Dziękuję za zaproszenie do obejrzenia prezentacji Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Wspaniale gościć u gospodarzy Expo i móc nawiązać z Państwem kontakty – mówił Artur Kosicki.

Na zakończenie spotkania marszałek zaprosił Emiratczyków do Pawilonu Polski, którego sercem jest podlaska ekspozycja czasowa Xylopolis. Miasto zasilane naturą. Dzień zwieńczyło spotkanie przedstawicieli samorządu województwa z podlaskimi przedsiębiorcami oraz partnerami projektu Xylopolis.

 

Z kolei środa (20.10) minie pod znakiem misji gospodarczej. W Pawilonie Polski odbędzie się m.in. seminarium biznesowe Podlaskie – naturalna droga rozwoju z udziałem lokalnych przedsiębiorców oraz przedstawicieli korporacji prowadzących działalność na Półwyspie Arabskim.

 

Źródło: Wrota Podlasia

Dodaj komentarz