„Siłą naszego regionu jest gospodarka” - zgłoś się do konkursu Runda T

„Siłą naszego regionu jest gospodarka” - zgłoś się do konkursu Runda T

Podczas konferencji online zaprezentowano szczegóły Rundy T - jedynej w Polsce północno-wschodniej inicjatywy umożliwiającej spotkanie twórców i miłośników technologii oraz innowacji z inwestorami z całego kraju.

 

Organizatorem konkursu jest Fundacja Technotalenty. Współorganizatorem jest Województwo Podlaskie. Projekt realizowany z Narodowym Bankiem Polskim w ramach programu edukacji ekonomicznej. Główne założenia konkursu to: wyszukiwanie talentów technologicznych, wsparcie merytoryczne i kapitałowe oraz pomoc w wejściu na rynek. - Siłą naszego regionu jest gospodarka. Naszą mocną stroną są utalentowani twórcy wspaniałych projektów, dobrze wykształcone kadry. Wiemy jednak, że nawet w dobie innowacyjności technologicznej, przy obecnych realiach rynkowych sam pomysł na biznes nie wystarczy. Jednym z najważniejszych warunków sukcesu jest bycie zauważonym. I Runda T daje taką możliwość. Jest to też miejsce do dyskusji o potrzebach i oczekiwaniach młodych twórców – powiedział Artur Kosicki, marszałek województwa podlaskiego.

 

Runda T to konkurs skierowany głównie do projektów zaawansowanych, będących na etapie poszukiwania inwestora na realizację, ale również koncepcyjnych. Do wydarzenia mogą zgłosić się także przedsiębiorcy prężnie rozwijający swoje firmy, mający pomysł na wprowadzenie innowacyjnego produktu, czy usługi i szukający źródeł finansowania. Nie ma górnej granicy wieku. Każdy przedsiębiorca związany z województwem  podlaskim lub warmińsko-mazurskim może wziąć udział.

 

- To m.in. możliwość  pozyskania inwestora na swój pomysł, uzyskania wsparcia w rozwoju projektu, udział w bezpłatnym cyklu szkoleń, promocja firmy i pomysłu, ale też rzecz najważniejsza: możliwość zdobycia cennych kontaktów – powiedział Adam Walicki, prezes Fundacji Technotalenty, która jest organizatorem przedsięwzięcia. 

 

Konkursowe projekty zgłaszane są w czterech kategoriach. Autorzy pięciu najlepszych projektów z każdej z nich zostaną zakwalifikowani do finału oraz otrzymają pakiet bezpłatnych szkoleń. Prezentacje finałowe będą przedstawiane w formule elevator pitch. W ciągu 3 minut finaliści będą musieli przekonać inwestorów zasiadających w kapitule do swojego pomysłu. Najlepsze projekty zostaną ogłoszone oraz nagrodzone na uroczystym podsumowaniu Rundy T.

Dodaj komentarz