Od 2.00 w nocy czekali na otwarcie Urzędu Gminy

dofinansowanie do wymiany pieców oraz budowy przydomowych oczyszczalni ścieków

Ruszył nabór wniosków na dofinansowanie do wymiany pieców oraz budowy przydomowych oczyszczalni ścieków. Pierwsi zainteresowani złożeniem wniosku pojawili się przed Urzędem Gminy Suwałki o 2:00 w nocy.

 

Nabór wniosków na dofinansowanie do wymiany pieców na ekologiczne i przyłączy do kanalizacji oraz budowy przydomowych oczyszczalni ścieków uruchomiła w poniedziałek (15.02) Gmina Suwałki. Mieszkańcy mogą pozyskać do 5 tysięcy złotych na wymianę urządzeń grzewczych, 130 złotych dofinansowania do każdego metra przyłącza kanalizacyjnego, do 4 tysięcy złotych na budowy przydomowej oczyszczalni i 5 tysięcy złotych na budowy przyłącza kanalizacyjnego z przepompownią. 

 

To kolejny w ostatnich latach tego typu program wsparcia działań mieszkańców. Nowością jest duże zaangażowanie interesantów. Pierwsi zainteresowani złożeniem wniosku pojawili się przed Urzędem Gminy o 2:00 w nocy. Kolejni dojechali około 5:00. Chcieli mieć pewność, że złożą wnioski jako pierwsi i nie zabraknie dla nich pieniędzy. Zbigniew Mackiewicz, wójt Gminy Suwałki zapowiada, że jeśli wielkość wnioskowanych środków przekroczy zakładany na ten cel budżet, wystąpi do Rady Gminy o zwiększenie kwoty.

Dodaj komentarz